Opublikowano: 2021-10-24 21:03:32 przez eb

Jarmuta - BKS 0:4

Czwarta liga piłki nożnej

W sobotnim starciu 4 ligi wschodniej nastąpiło przełamanie po stronie drużyny Bocheńskiego. W meczu 14. kolejki pokonując na wyjeździe Jarmutę Szczawnica wynikiem 0:4, BKS odnotował pierwsze ligowe zwycięstwo w sezonie.

Spotkanie od początku kontrolowane było przez drużynę Bocheńskiego. Już w 3. minucie spotkania pięknego gola z rzutu wolnego zdobył Mariusz Łyduch, gdzie piłka uderzona z dystansu odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki rywali. Dalej w minucie 22. równie doskonałego gola zdobył Jarosław Ulas, który ustrzelił gola z ok. 20 metrów prosto w lewy górny róg bramki. “Jaro” zdobył tym samym pierwszą bramkę w sezonie. W pierwszej części meczu, tuż przed przerwą padła jeszcze jedna bramka. Po dośrodkowaniu gola na 0:3 zdobył Chibueze Onwudi. Gospodarze w trakcie pierwszej części meczu mieli jedną dobrą sytuację, natomiast została ona zmarnowana, po niecelnym uderzeniu Barnasia.

Druga połowa rozpoczęła się dwoma dogodnymi sytuacjami gospodarzy, które nie zostały jednak wykorzystane. W dalszej części BKS nadal kontrolował grę i utrzymywał się przy piłce, tworząc sporo akcji na połowie przeciwnika. Wisienka na torcie było trafienie Artura Majchera w 66. minucie spotkania, który ustalił wynik meczu na 0:4; po podaniu od Onwudiego, piłkę przeciął obrońca Jarmuty, a futbolówka trafiła bezpośrednio pod nogi Majchera, który pewnie wykończył sytuację.

Triumf w Szczawnicy był pierwszym ligowym zwycięstwem BKS Bochnia w tym sezonie jak i jednocześnie pierwszym zwycięstwem trenera Marcina Manelskiego, odkąd objął drużynę we wrześniu. Po 14 rozegranych meczach Bocheński obejmuje 16 miejsce w tabeli z dorobkiem 8 punktów.

KS Jarmuta Szczawnica – BKS Bochnia 0:4 (0:3)

Bramki: 3′ Łyduch, 22′ Ulas, 44′ Onwudi, 66′ Majcher

Jarmuta: Możdżeń – H. Michałczak (80′ Kamiński), Barnaś, Dyląg (46′ Mańko), Weber, Kuziel (77′ Janc), Drożdż, D. Michałczak (60′ Styrenczak), Sidorczuk, Wiercioch, Adamczyk (80′ Latawiec)
BKS: Pietrzak – Janicki, Chlebek (85′ Olipra), Mazur, Rachwalski, Łyduch, Ulas (75′ Skocz), Majcher (83′ Musiał), Pasiut (72′ Rybak), Onwudi, Jastrzębski