Kategoria: Sport
Opublikowano: 2019-06-24 19:06:07 przez system

Judocy posumowali sezon w Borku

Judocy, trenujący w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Bochni, 19 czerwca spotkali się w Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku na Uroczystym Zakończeniu i Podsumowaniu Sezonu 2018/2019 r.

W pierwszą środę po Międzynarodowym Turnieju Judo w Kopalni Soli w Bochni już tradycyjnie zawodnicy sekcji judo MOSiR Bochnia spotykają się w Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku, by podsumować mijający sezon. Podopieczni MOSiR-u brali udział w licznych turniejach i zawodach, zarówno w kraju jak i za granicą, skąd wracali z wywalczonymi medalami, statuetkami i pucharami. Należy jednak pamiętać, że sukcesy nie przychodzą same, ale poprzedzone są wieloma wyrzeczeniami i ciężką, czasem wieloletnią pracą na treningach.
Wyróżnieni za szczególne osiągnięcia.

Podczas uroczystego zakończenia sezonu wyróżnienia w postaci listu gratulacyjnego zostały przyznane:
Oliwii Wątorek zdobywczyni II miejsca na Mistrzostwach Polski w Judo Młodziczek w 2018 r. i II miejsca na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Judo w 2019 r.,
Wiktorii Żabczyńskiej złotej medalistce Mistrzostw Polski w Judo Młodziczek w 2018 r.,Mikołajowi Nalepce zdobywcy II miejsca na Mistrzostwach Polski w Judo Młodzików w 2018 r.,
Igorowi Dziadowcowi zdobywcy III miejsca na Mistrzostwach Polski w Judo Młodzików w 2018 r.

W trakcie uroczystości nagrody w postaci m.in. statuetek przyznano 45 najlepszym zawodnikom, którzy od października 2018 r. gromadzili cenne punkty podczas spotkań Bocheńskiej Ligi Judo. Zawodnicy Ci mają za sobą 8 kolejek BLJ, w której w sumie walczyło 102 zawodników. Najlepszym w tym roku okazał się Samuel Stawiarz, na drugim miejscu w BLJ uplasował się Norbert Alfawicki, na trzecim znalazł się Jakub Struzik. Tuż za wymienioną trójką znalazła się pierwsza dziewczyna Katarzyna Alfawicka. Wszyscy uczestnicy opisywanych rozgrywek zostali obdarowani drobnymi upominkami.
Pamiątkowe dyplomy i medale otrzymali również zawodnicy, którzy starowali w XXII Międzynarodowym Turnieju Judo w Kopalni Soli w Bochni, a którym mimo włożonego wysiłku nie udało się stanąć na podium.