Opublikowano: 2015-11-17 19:46:06 przez system

Judocy w turnieju w Słowenii

W weekend 13-15 listopada judocy z sekcji MOSiR Bochnia, pod opieką trenera Sebastiana Serwińskiego, wystartowali w 10 jubileuszowym Międzynarodowym Turnieju Judo "Koroška Open" w Słowenii.

Już od 6 lat uczestniczymy w tym wydarzeniu, które z każdym rokiem ściąga coraz większą rzeszę judoków z całego świata. Nie inaczej było w tym roku.

Do zawodów zgłosiło się ok. 900 zawodników z Europy, Azji i Afryki, którzy reprezentowali 28 państw (były to min. Kazachstan, Japonia, Algieria, Egipt, Gruzja, Azerbejdżan, Czeczenia, Holandia, Belgia, Włochy).

Oprócz przedstawicieli klubów na zawody przyjechały również reprezentacje narodowe min. Austrii i Węgier. Walki rozgrywani na 6 matach w grupach wiekowych: U-14, U-16 i U-18.

Poziom walk był bardzo wysoki i wywalczenie medalu było bardzo dużym sukcesem, zwłaszcza przy tak mocno obsadzonym turnieju.
Zawodnikom MOSiR udało się wywalczyć jeden medal w kategorii wiekowej U-18.

W wadze 44 kg Izabela Wszołek zdobyła brązowy krążek, sprawiając wszystkim miłą niespodziankę, tym bardziej, że walczyła z przeciwniczkami o dwa lata starszymi - relacjonuje trener Sebastian Serwiński - Iza w pierwszej walce zmierzyła się z reprezentantką Mołdawii, po ok. dwóch minutach dała się rzucić i przegrała przed czasem.

W drugim pojedynku na Izę czekała reprezentantka Egiptu. Walka decydowała o miejscu na podium i obie zawodniczki walczyły bardzo zawzięcie. Zwłaszcza Iza starała się nieustannie atakować swoją rywalkę co poskutkowało karą dla egipcjanki. Obraz walki do końca się nie zmienił i medal dla Izy stał się faktem.

Z dobrej strony zaprezentował się również Wiktor Matykiewicz, który zwyciężył w dwóch pierwszych pojedynkach, w dwóch kolejnych przegrał i ostatecznie zakończył zawody na miejscu V.

Dla większości bocheńskich judoków był to pierwszy start na tych zawodach.

W turnieju wystartowali również: Julia Gut, Rafał Gibała i Damian Pławecki, jednak odpadli w walkach eliminacyjnych.

Dla wszystkich udział w tym turnieju pozwolił zdobyć doświadczenie oraz umożliwił kontakt z przedstawicielami krajów, z którymi rzadko mamy możliwość spotkać się na tym etapie rywalizacji sportowej.