Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-10-27 16:12:12 przez system

Kadetki w turnieju na Węgrzech

W ostatni weekend (23-24 października) kadetki B wystąpiły na XIX Międzynarodowym Turnieju Pityke Cup na Węgrzech. Zawodniczki MOSiR Bochnia uplasowały się na IV miejscu.

W pierwszym pojedynku nasze reprezentantki nieznacznie uległy zespołowi David KA 46:54. W kolejnym, rozegranym po krótkiej przerwie, spotkaniu bochnianki uległy zespołowi BEAC 42:59.

MOSiR Bochnia - David KA 46:54

Po dwóch porażkach dziewczęta z Bochni zdecydowanie pokonały zespół Atomeromu 55:24. Następnie spotkały się ze zwycięzca (jak się później okazało) całego turnieju - drużyną Kecskemet KA, z którą poniosły dotkliwą porażkę 15:65.

MOSiR Bochnia - Atomerom 55:24
MOSiR Bochnia - Kecskemet KA 15:65

Na zakończenie turnieju mosirki zmierzyły się z piątą drużyną w Polsce - LA Basket Warszawa. Po dwóch dobrych w wykonaniu bochnianek kwartach przegrywały tylko trzema punktami. Jednak kolejne odsłony to była dominacja warszawianek i ostateczny wynik to 31:49.

MOSiR Bochnia - LA Basket Warszawa 31:49

Skład bocheńskiej drużyny: Angelika Duda, Zuzannna Włudyka, Łucja Więcek, Gabriela dziedzic, Gabriela Dziadowiec, Alicja Hamuda, Julia Tatara, Patrycja Kłuś, Agnieszka Blum, Dorota Świercz, Iwona Więcek, Julia Fortuna, Karolina Przybyła i MVP drużyny Weronika Mól.

- Najbardziej szkoda pierwszych dwóch spotkań, gdzie dziewczęta mogły pokusić się o zwycięstwo - mówił po zakończonym turnieju trener bochnianek Krzysztof Kieroński. - Jednak dziesięciogodzinna podróż spowodowała, że nie byliśmy w pełni sił.-

Sam turniej był kolejnym etapem przygotowań przed czekającymi nas meczami ligowymi. Rozegranie czterech spotkań z silnymi zespołami i zetknięcie się z różnymi stylami gry, które one prezentowały w opinii trenera na pewno zaowocuje w przyszłości.