Kategoria: Sport
Opublikowano: 2017-03-20 14:05:43 przez system

Kapitalny sezon drużynowy

W minioną niedzielę zakończył się wyjątkowy dla polskich kibiców sezon skoków narciarskich. Sezon 2016/2017 przeszedł już do historii polskiego narciarstwa. Nigdy wcześniej Polska nie miał tak wybitnej drużyny. Swoją drogą, nigdy wcześniej wśród Polaków nie było skoczków sklasyfikowanych tak wysoko w generalnej punktacji Pucharu Świata. Czy po tym sezonie można było jednak spodziewać się więcej?

Polacy są narodem nieustannie narzekającym. Dlatego też zdarzają się głosy niezadowolenia, iż może za mało złotych medali przywieźli skoczkowie z Mistrzostw Świata, a może też ktoś zarzuci Stochowi brak kryształowej kuli. Z całą pewnością jednak należy pokreślić, iż nasi reprezentanci szczerze pragnęli tych trofeów i to pewnie bardziej niż niejeden kibic! Jednak Polacy nie są jedynymi zawodnikami na skoczniach całego świata. Konkurencja, jak zawsze było wyjątkowo silna.

Warto pokreślić, iż indywidualnie mijający sezon był również kapitalny. Emocja, jakie dostarczyli skoczkowie nam, kibicom można porównać chyba tylko z Energy Casino, czy innymi tego typu grami, gdzie możesz sam wygrać pieniądze. Trofea wymieniać rzeczywiście można długo, ale warto pokreślić te jakże ważne:

  • zwycięstwo Kamila Stocha w Turnieju Czterech Skoczni, drugi miejsce Piotra Żyły w tym samym turnieju, a zarazem czwarte Maćka Kot,

  • brązowy medal Piotra Żyły w Mistrzostwach Świata rozegranych w Lahti na dużym obiekcie,

  • złoto polskiej drużyny na Mistrzostwach Świata w Finlandii,

  • drugie miejsce Kamila Stocha w Raw Air,

  • drugie miejsce Stocha w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, oraz obecność Kota i Żyły wśród 11 najlepszych skoczków sezonu,

  • wygrany Puchar Narodów przez naszą reprezentację.

Jak zatem widać lista osiągniętych sukcesów jest długa, a na szczególną uwagę zasługują osiągnięcia drużynowe. Sukcesy Polaków jako drużyny są o tyle ważne, że przeszły do historii, gdyż nigdy wcześniej Polacy nie odnosili aż tak wielkich sukcesów. Każdy Drużynowy Puchar Świata nasi skoczkowie kończyli na podium, czego uwieńczeniem jest zwycięstwo w Pucharze Narodów.

Jak pokazuje pozycjonowanie stron, największe zainteresowanie w tym sezonie dotyczyło osiągnięć drużynowych Polaków. Pod tym względem z całą pewnością można powiedzieć, iż nie ma absolutnie żadnego niedosytu. Zresztą już w drugiej części sezonu dało się zauważyć, iż drużynowe osiągnięcia i trofea będą dla skoczków najważniejsze. I dobrze, że tak się stało.

W historii mieliśmy już wybitnych skoczków wygrywających pojedyncze zawody czy też wielkie imprezy, jednak nigdy wcześniej nie było takich osiągnięć drużynowych jak to miało miejsce w sezonie 2016/2017.