Kategoria: Sport
Opublikowano: 2016-04-07 15:00:10 przez system

Karpacki Wyścig Kurierów przejedzie przez Żegocinę

Karpacki Wyścig Kurierów to największy wieloetapowy wyścig kolarski dla zawodników do lat 23 w Europie Środkowej. Do tegorocznej, 33 już odsłony Karpackiego Wyścigu Kurierów pozostało już niewiele czasu.

"Kurierzy” będą się w tym roku ścigać przez pięć dni na terenie trzech krajów wyszehradzkich – dwa dni na Węgrzech, jeden dzień na Słowacji i dwa dni w Polsce. Start w piątek, 29 kwietnia, nad Balatonem w Veszprem, a meta całego tour-u, we wtorek, 3 maja w Tarnowie. Wszystkie drużyny mogą liczyć od czterech do pięciu zawodników. Podobnie jak przed laty, w regulaminie wyścigu, będzie sześć klasyfikacji indywidualnych. Trzy z nich będą sponsorowane przez spółki polskie, dwie przez słowackie i jedna przez spółkę węgierską. Miast etapowych na trasie wyścigu będzie osiem.

Polska część wyścigu tradycyjnie odbędzie się na terenie Małopolski. Podczas czwartego 150. kilometrowego etapu w poniedziałek 2 maja, prowadzącego z Jabłonki do Ciężkowic, młodzi kolarze przejadą przez gminę Żegocina, a na Przełęczy Widoma w Rozdzielu rozegrana zostanie premia górska. Będzie to około godziny 14.50.