Opublikowano: 2016-06-08 12:04:44 przez system

Kolejne sukcesy bocheńskich judoków w Pucharach Polski

W sobotę 4 czerwca wychowankowie sekcji judo MOSiR Bochnia brali udział w ważnych prestiżowych zawodach w Opolu oraz Łodzi.

„Nieco starsza” grupa zawodników, pod opieka trenera Waldemara Kowalskiego, wzięła udział w Pucharze Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w Opolu, podczas których na tatami walczyło 249 judoków z całej Polski.

Podopieczni MOSiR-u po raz kolejny pokazali, że nie są łatwym przeciwnikiem i należy się z nimi liczyć.
- Krzysztof Kozak, w kategorii 60 kg wywalczył złoty medal, potwierdzając tym swoją świetną formę (wygrał 4 zawody pod rząd),
- Konrad Stanuszek w kategorii 81 kg wywalczył medal brązowy,
- Izabela Wszołek w kategorii 44 kg uplasowała się na miejscu IV,
- Wiktoria Pers zajęła miejsce VII.

W zawodach brali również udział: Albert Biernat, Mateusz Pławecki, Jakub Rynduch

„Nieco młodsza” grupa wychowanków bocheńskiej sekcji judo w tym samym czasie wzięła udział w Otwartym Pucharze Polski IV Międzynarodowych Mistrzostwach Młodziczek i Młodzików w Łodzi.

Na czterech matach łącznie w dziewiętnastu kategoriach wagowych rywalizowali chłopcy i dziewczęta w wieku 12-14 lat. Obok sportowców, którzy specjalnie na ten turniej przyjeżdżają z całej Polski, na macie pojawili się również goście z zagranicy.

Wychowankowie MOSiR-u i tutaj pokazali , że są w niezłej formie zdobywając 1 złoty i 2 brązowe medale.

• Wiktoria Żabczyńska w kategorii 57 kg wywalczyła złoty medal potwierdzając tym swoją świetną formę (wygrała kolejne zawody pod rząd)
  • miła niespodziankę zrobił Wiktor Matykiewicz, który w wadze 55 kg wywalczył medal brązowy
  • Oliwia Wątorek w wadze 44 kg wywalczyła medal brązowy.

W zawodach brali również udział: Filip Kurtyka i Mikołaj Filipek, którym nie udało się znaleźć na podium ale każdy z nich wygrał po jednej walce.

Należy podkreślić, że wszyscy nasi medaliści to młodszy rocznik w kategorii młodzików co bardzo dobrze wróży na przyszłe lata.