Opublikowano: 2016-04-12 15:06:35 przez system

Kolejne zwycięstwo Krzysztofa Kozaka w Pucharze Polski

Trzecie miejsce w punktacji medalowej a także punktowej na 39 sklasyfikowanych klubów wywalczyli bocheńscy judocy w Pucharze Polski Juniorów Młodszych w Pile.

Ośmiu wśród dziewięciu startujących zawodników MOSiR-u zdobyło punkty (zajęło miejsca w pierwszej siódemce), które dają dodatkowe miejsca dla regionu na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Trenerem naszych judoków jest Waldemar Kowalski.

Największy sukces osiągnął Krzysztof Kozak, który w kategorii 60 kg zdobył złoty medal. Warto podkreślić, że startowało w jego wadze 40 zawodników. Wygrał on w pięknym stylu 5 walk w tym 4 na ippon ( czyli przed czasem). Potwierdził on tym samym swoją formę sprzed trzech tygodni, kiedy wygrał Puchar Polski w Suchym Lesie - tam rywalizowało 64 zawodników.

Został doceniony przez trenera kadry narodowej i powołany na Puchar Europy w Teplicach. Na ten puchar pojadą też (już na własny koszt) Konrad Stanuszek i Dawid Zajączkowski - członkowie kadry narodowej.

Pozostałe wyniki:
V miejsce kat. 73 kg Konrad Stanuszek
VII miejsca zdobyli: Izabela Wszołek, Wiktoria Pers, Karol Kowalski, Albert Biernat, Dawid Zajączkowski.