Opublikowano: 2016-04-18 15:52:54 przez system

Kolejny duży sukces strzelców „Promienia”

16 kwietnia w Krośnie, pod patronatem prezydenta miasta Krosno, prze prowadzono XXIV Memoriał im. Jana Barana, w którym poza klubami południowo wschodniej Polski (Twierdza Przemyśl, Galicja Rzeszów, Nafta Krosno, Olimpijczyk Krosno, MUKS Jedlicze, Zarabie Myślenice) strzelali również zawodnicy Promienia z Bochni.

Corocznie podczas zawodów panuje dobra sportowa atmosfera i rywalizacja na wysokim poziomie. Tak też było i tym razem, przy czym zawodnicy z Bochni pokazali bardzo wysokie umiejętności i w większości zajmowali miejsca na podium.

W strzelaniu z pistoletu w kategorii juniorek młodszych zwyciężyła Barbara Waśko – 357 punktów, II Alicja Seweryn – 357 punktów, III Julia Gniewek – 353 punkty, a wśród chłopców I Krzysztof Kokoszka – 347 punktów. W kategorii juniorek zwyciężyła Joanna Ból – 352 punkty, II m. zajęła Weronika Mickoś – 341 punktów, a wśród chłopców drugi Tomasz Nowak – 556 punktów (juniorzy strzelają 60 strzałów ocenianych). W kategorii seniorów wygrałEdward Młynarz _ 538 punktów, a trzecie miejsce zajął Łukasz Mirek – 531 punktów.

W strzelaniu z karabinka w kategorii młodzików piaty był Mikołaj Brzegowy- 242,7 punktu, siódmy Patryk Załupski – 205,7 punktu, wśród dziewcząt zwyciężyła Katarzyna Szęszoł – 295,1 punktu, III m. zajęła Małgorzata Paprota – 284,9 punktu, piąte Kamila Możdzeń – 218 punktów. W kategorii juniorek młodszych 10. Była Natalia Goc – 332,6 punktu. W kategorii juniorów młodszych druga lokatę zajęła Dominika Bodurka – 388,6 punktu, (tylko o 0,1 pkt uległa Brygidzie Brożek z MUKS Jedlicze), a wśród chłopców zweyciężył Tomasz Czajka – 565,0 punktów .

W kategorii seniorów Mieczysław Kapcia zwyciężył z wynikiem 596 punktów (nowy rekord życiowy tego zawodnika). Trzecie miejsce w tej kategorii zajął Dariusz Brzegowy – 544,5 punktu. W tych zawodach zwycięzcy (za miejsca I – III) otrzymywali oryginalne ręcznie wykonywane w hucie szkła nagrody oraz zegarki.

W klasyfikacji zespołowej Promień zajął pierwsze miejsce i przywiózł do Bochni piękny puchar.