Opublikowano: 2022-02-10 13:48:12 przez KacperGlod

Koszykarki z kolejnym zwycięstwem

W sobotę koszykarki Contimax MOSiR Bochnia zmierzyły się na własnej hali z drużyną Ślęzy II Wrocław. Spotkanie 1. ligi koszykówki zakończylo się obfitym zwycięstwem bochnianek, choć nie był to łatwy mecz dla zawodniczek z Solnego Grodu.

Do rywalizacji koszykarki MOSiR Bochnia przystępowały jako zdecydowane faworytki. Przeciwniczki z zespołu rezerw Ślęzy zajmują bowiem ostatnie miejsce w tabeli grupy B. W pierwszym spotkaniu obu drużyn, które odbyło się w listopadzie na wrocławskiej hali, to drużyna z Bochni zwyciężyła 87:37.

Spotkanie w Bochni nie było już natomiast tak łatwą przeprawą, jak te we Wrocławiu. Mecz zaczął się bardzo dobrze, gdyż w pierwszej kwarcie zawodniczki Małgorzaty Misiuk zwyciężyły 27:9, ale z czasem ich siła nieco przygasła. Druga kwarta została wygrana przewagą 4 punktów, natomiast w trzeciej części o 10 punktów więcej niż bochnianki, zdobyły zawodniczki Ślęzy. Ostatecznie nie udało im się dogodnić wyniku, a na zwieńczenie spotkania MOSiR pewnie zwyciężył kwartę czwartą z przewagą 10 punktów. Najwięcej punktów w bocheńskiej drużynie zdobyła Julia Fortuna, która rzuciła ich aż 17. Zaś 13 punktów trafiła Natalia Mazur, po 12 punktów rzuconych zostało także przez Anitę Plucińską oraz Wiktorię Zając.

Ostateczny rezultat spotkania to 72:52, a więc zwycięstwo zawodniczek Contimaxu, które zyskują kolejne punkty w ligowym zestawieniu. Na ten moment mają one już 26 punktów, co obecnie daje 5 miejsce w tabeli. W kolejnym spotkaniu bochnianki zmierzą się na wyjeździe z zespołem AZS Politechnika Korona Kraków, mecz odbędzie się 19 lutego.

Contimax MOSiR Bochnia – PZU Ślęza II MOS Wrocław 75-52 (27-9, 15-11, 11-21, 22-11)

Punkty: Fortuna 17, Mazur 13, Plucińska 12, Zając 12, Szkop 8, Malinowska 8, Rak 4, Mroczek 1.