Opublikowano: 2022-04-03 01:34:02 przez KacperGlod

Koszykarskie Play-off: Bochnianki wciąż w grze - ZDJĘCIA

W sobotę koszykarki MOSiR Bochnia rozegrały drugi mecz z MUKS Poznań w ramach fazy play-off I ligi koszykówki. Po wyjazdowym zwycięstwie, tym razem w Bochni górą okazały się poznanianki.

W pierwszym spotkaniu, które rozegrane zostało w spotkaniu bochnianki zdołały sensacyjnie zwyciężyć 72:74. Tym razem jednak mimo wysokiego prowadzenia koszykarek MOSiR w pierwszej oraz części drugiej kwarty, poznanianki zdołały odrobić straty i przechylić losy spotkania na swoją stronę.

Początkowo koszykarki Contimax MOSiR Bochnia podtrzymywały dobrą dyspozycję z poprzedniego spotkania i już po rozpoczęciu meczu wyrobiły przewagę nad ekipą MUKS. W pewnym momencie wynosiła ona aż 15 punktów różnicy. Po pierwszej kwarcie zaczęły się jednak kłopoty, gdyż we wszystkich kolejnych częściach więcej punktów zdobywały gościnie. Kolejne, pogłębiające się błędy ekipy Małgorzaty Misiuk, skutkowały utratą następnych to punktów. Tak też w pewnym momencie zawodniczki z Poznania wyszły na prowadzenie i pozostały już na nim do końca meczu.

Najjaśniejszą postacią spotkania okazała się Anita Plucińska, która zdołała rzucić aż 22 punkty w całym spotkaniu. Magdalena Szkop zdobyła zaś 17 oczek, natomiast Wiktoria Zając pochwalić może się 10 rzuconymi punktami.

Zapis transmisji spotkania dostępny jest na kanale YouTube MOSiR Bochnia TV:

W fazie play-off rozgrywki trwają do dwóch zwycięstw, zatem 6 kwietnia w Poznaniu odbędzie się rozstrzygające spotkanie, które zadecyduje o awansie. Wygrany zagra w ćwierćfinale, drużyna przegrana zajmie zaś miejsce od 9 do 16.

Contimax MOSiR Bochnia – MUKS Poznań 64:73
(25:15, 16:25, 6:13, 17:20)

Skład Contimax MOSiR Bochnia: Plucińska 22, Szkop 17, Zając 10, Skrzyńska 6, Krawiec 5, Malinowska 4

MUKS Poznań: Papiernik 19, Łakoma 18, Masłowska 15, Batura 8, Piotrowska 8, Malchrowicz 5