Kategoria: Sport
Opublikowano: 2016-02-16 12:36:01 przez system

Krzysztof Kozak wśród najlepszych sportowców

Znamy zwycięzców plebiscytu Gazety Krakowskiej na Najlepszego Sportowca Ziemi Tarnowskiej roku 2015! Jednym z nich został wychowanek MOSiR Bochnia - judoka Krzysztof Kozak.

Zacięta walka o prymat w ogłoszonym na początku tego roku plebiscycie toczyła się do ostatniego momentu - aż do północy 9 lutego. Napłynęła rekordowa liczba ponad 30 tysięcy głosów, które można było oddawać na kilka sposobów: m.in. za pomocą kuponów drukowanych w GK, SMS-ów i poprzez Facebooka.

Już samo wybranie kandydatów przez Kapitułę Tarnowskiego Plebiscytu stanowiło niesamowite wyróżnienie. Wśród nich znalazło się pięciu zawodników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Najwięcej głosów z bochnian (11276) uzyskał, wielokrotnie prowadzący w rankingu, Krzysztof Kozak - triumfator turnieju Otwartego Pucharu Polski, członek kadry narodowej. W poniedziałek 15 lutego odebrał on na gali Przeboje Sezonu - Gwiazdy Sportu, która została zorganizowana w Dworku Modrzewiowym w Tarnowie - Mościcach, pamiątkowy dyplom i puchar za zajęcie III miejsca w kategorii juniorów.

- Cieszymy się bardzo z wyróżnienia naszego wychowanka
- mówi Sabina Bajda dyrektor MOSiR Bochnia i zarazem wiceprezes Krakowskiego Okręgowego Związku Judo. - To wynik jego ciężkiej pracy i znakomitych wyników, ale również zwiększającej się popularności tej dyscypliny sportu w środowisku młodzieżowym, jak również nieskrywanej sympatii kibiców, którzy głosowali. - Bocheński judoka w pełni zasłużył na ten tytuł. Jest zawodnikiem sumiennym i ambitnym, z ogromnym potencjałem sportowym, lubianym przez trenerów i kolegów z klubu. Radości nie krył sam Krzysztof - Bardzo dziękuję wszystkim, którzy głosowali na mnie, i dzięki którym mogłem znaleźć się w gronie nagrodzonych.-

Warto w tym miejscu wymienić największe osiągnięcia Krzysztofa. A były nimi:
- I miejsce w rankingu juniorów Krakowskiego Okręgowego Związku Judo za rok 2015 (łącznie 105,5 pkt)
- I miejsce - 7 listopad 2015 r., Otwarty Puchar Polski Juniorów i Juniorek Młodszych, Bytom
- I miejsce - 25 października 2015 r. Memoriał Jigoro Kano, Luboń
- II miejsce - 10 października 2015r., Otwarty Międzynarodowy Turniej Juniorów i Juniorek Młodszych, Oleśnica
- III miejsce - 30 maja 2015 r., Puchar Polski Juniorów i Juniorek Młodszych, Opole
- V miejsce - 18-19 kwietnia 2015 r., Puchar Polski Juniorów i Juniorek Młodszych, Suchy Las
- V miejsce - 15 listopada 2015 r., Judo Baltic CUP U17, Gdynia.

Wśród biorących udział w plebiscycie wysokie miejsce w kategorii juniorów zajęła również koszykarka Aisza Buczek - skrzydłowa zespołu kadetek i juniorek, dwukrotnie powołana w roku 2015 na konsultacje reprezentacji Polski w kategorii U 15. Na Aiszę oddano 675 głosów, co pozwoliło jej na zdobycie 18 miejsca w rankingu gazety.

Wśród seniorów startowali:
- szczypiornista Tomasz Węgrzyn, mający ogromny udział w awansie swego zespołu do I ligi. Zajął w rankingu 22 miejsce (507 głosów).
- siatkarz Roman Kącki, przyjmujący w zespole Contimax MOSiR Bochnia, podpora obecnego wicelidera II ligi - 40 miejsce (31 głosów).
- Jakub Habel, najrówniej grający bocheński siatkarz Contimax MOSiR Bochnia - 41 miejsce (28 głosów).

- Dziękujemy za wszystkie głosy oddane na zawodników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - mówi jego dyrektor Sabina Bajda. - *Zapraszamy do wspólnej zabawy z Gazetą Krakowską za rok.- *