Kategoria: Sport
Published at: 2022-04-25 10:58:39 przez Czas2012

Księża z Zamościa i Lublina najlepsi

22 i 23 kwietnia w Bochni odbyły się XVI Mistrzostwa Polski Księży w Halowej Piłce Nożnej. W turnieju udział wzięły reprezentacje z 16 diecezji Kościoła katolickiego w Polsce. Zmagania toczyły się w czterech halach na terenie Bochni oraz Łapczycy.

Uroczyste otwarcie odbyło się w piątek w Oratorium św. Kingi, gdzie rozlosowano grupy turniejowe. Kilka godzin później przystąpiono do rozgrywek grupowych. Awans do sobotnich ćwierćfinałów uzyskały po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy.

Drugiego dnia w głównej arenie mistrzostw, którą była Hala Widowiskowo-Sportowa w Bochni doszło do ostatecznych rozstrzygnięć. Najlepsza okazała się reprezentacja Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Drugie miejsce zajęła drużyna Diecezji Kieleckiej, zaś trzecie miejsce wywalczył gospodarz turnieju – zespół Diecezji Tarnowskiej.

Tuż za podium uplasowali się księża z Archidiecezji Częstochowskiej, którzy zdobyli też nagrodę Fair Play. MVP turnieju i królem strzelców (9 bramek) został ksiądz Zbigniew Wojtysek (Archidiecezja Częstochowska), a najlepszym bramkarzem został wybrany ksiązd Piotr Burdacki (Diecezja Tarnowska). Ponadto diecezje: zamojsko-lubaczowską, kielecką i tarnowską wyróżniono za udział we wszystkich edycjach tychże mistrzostw.

Puchary, medale oraz wyróżnienia dla zwycięzców i nagrodzonych wręczyli: Karol Klima – asystent Posła na Sejm RP Stanisława Bukowca, Stefan Kolawiński – Burmistrz Miasta Bochnia, Anna Wojakiewicz – Sekretarz Powiatu Bocheńskiego, ksiądz Leszek Rojowski – Proboszcz Parafii św. Pawła Apostoła w Bochni oraz ksiądz prałat Jan Nowakowski.
Info/ Foto: UM