Kategoria: Sport
Opublikowano: 2022-09-20 00:54:44 przez KacperGlod

Kto wygra puchar? W środę finał!

W najbliższą środę rozegrany zostanie finałowy mecz Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bochnia. W wielkim finale zmierzą się ze sobą drużyny Błyskawicy Proszówki i BKS Bochnia.

W tegorocznej edycji pucharu w finale zmierzą się ze sobą te same drużyny co w dwóch poprzednich edycjach. W 2020 w pucharze triumfował BKS, rok temu starcie rozstrzygnęło się dopiero w karnych na korzyść Błyskawicy. Drużyna z Proszówek awansując do pucharu wojewódzkiego dotarła aż do półfinału, gdzie pokonały ich dopiero rezerwy Termaliki Nieciecza wynikiem 2:1. Powtórkę meczu obejrzeć można na kanale Małopolskiego Związku Piłki Nożnej

Zarówno drużyna z Proszówek jak i z Bochni rozpoczęły rywalizację w tegorocznym pucharze od rundy drugiej. Błyskawica na swojej drodze pokonała Macierz Lipnicę Murowaną (2:0), Ceramikę Muchówka (4:1) oraz Górnik Siedlec (5:0). BKS najpierw zaś pokonał skromnie rezerwy GKS Drwinia, wygrywając 1:0. W następnej rundzie bochnianie zmierzyli się z Oldbojami swojego klubu, zwyciężając 7:1. W półfinale BKS pokonał Orła Cikowice 4:0.

Jeżeli chodzi o rozgrywki ligowe, to w przypadku Błyskawicy nie zmieniło się wiele. Zespół z Proszówek nadal występuje na szczeblu ligi okręgowej. W tym sezonie wygrali już 3 spotkania, 2 zremisowali oraz zaliczyli jedną porażkę. Na ten moment daje im to 4. miejsce w lidze. BKS po spadku zamienił ligę IV na V; na ten moment ekipa Wojciecha Tajdusia plasuje się na 6. pozycji w tabeli. Bocheński w trzech ostatnich meczach zaliczył same zwycięstwa i jest na dobrej drodze w pięciu się do ligowej czołówki.

Środowy mecz ma też swoje dodatkowe akcenty w postaci przeszłości zawodników. Obecnie grający w BKS: Dawid Grzyb oraz Daniel Bukowiec jeszcze w poprzednim sezonie występowali w barwach Błyskawicy. Będą oni mieli zatem okazję zmierzyć się z jeszcze do niedawna klubowymi kolegami.

Mecz odbędzie się 21 września na stadionie w Proszówkach. Początek spotkania zaplanowano na 16:00.

Fot. Krzysztof Flesz | BKS Bochnia