Opublikowano: 2022-02-12 17:57:05 przez KacperGlod

Lider pokonany, Ekstraklasa coraz bliżej

BSF Bochnia zwyciężył arcyważne spotkanie z zespołem AZS UŚ Katowice i tym samym umocnił swoją przewagę na pozycji lidera grupy południowej I ligi. Zespołowi jest już coraz bliżej do futsalowej Ekstraklasy.

Obie drużyny przystępowały do spotkania w Bochni z wielkimi nadziejami. Spotkanie określić można spokojnie meczem na szczycie, gdyż lider mierzył się z wiceliderem. BSF, który zwyciężył do tej pory każdy mecz w sezonie, już od początkowych minut spotkania przeważał na boisko. I tak też w drugiej minucie piłkę do pustej bramki rywali skierował Minor Cabalceta. To właśnie reprezentanci Kostaryki grali pierwsze skrzypce w tym spotkaniu. Po powrocie na swoją połowę, 20 sekund od wznowienia gry, BSF poszedł za ciosem i zdobył bramkę numer dwa. Tym razem hiszpański pivot Moustapha Diakite Djigue zagrał do Milintona Tijerino, który pewnym uderzeniem po ziemi pokonał bramkarza i podwyższył prowadzenie na 2:0. Mimo dwubramkowej przewagi BSF atakował dalej i miał kilka dogodnych sytuacji pod bramką rywali. Po jednej z akcji rywali, podczas której bramkarz wyszedł na połowę rywali i utracił piłkę, na pustą bramkę z ponad połowy boiska uderzył Minor Cabalceta, jednak minimalnie chybił. W pierwszej części meczu więcej bramek już nie padło.

W drugiej połowie, choć przeciwnicy z Katowic próbowali szukać bramek, to zawodnicy BSF skutecznie bronili się podczas akcji rywali, a także kontrowali w większości sytuację na parkiecie. W końcówce spotkania katowiczanie postawili wszystko na atak i wycofali nawet bramkarza, jednak nawet to nie pozwoliło im zdobyć choć jednej bramki w tym spotkaniu. W ostatniej minucie spotkania Minor Cabalceta przejął piłkę na połowie rywali w okolicach narożnika, następnie dryblingiem pokonał obrońców rywali wraz z bramkarzem i pewnie wykorzystał sytuację, zdobywając bramkę na 3:0, która przypieczętowała zwycięstwo BSF ABJ Bochnia. Po ostatnim gwizdku sędziego zawodnicy unieśli ręce w geście triumfu i podziękowali kibicom za wsparcie oraz doping.

Sobotnie zwycięstwo było już 15 triumfem ligowym w tym sezonie. Po rozegranym spotkaniu BSF ma na koncie komplet 45 punktów, a nad drugim w lidze AZS UŚ Katowice mają już 12 punktów przewagi. Do końca sezonu pozostało bocheńskim futsalistom jeszcze 7 spotkań.

Powtórkę meczu obejrzeć można na kanale BSF Bochnia w serwisie YouTube.

BSF ABJ Bochnia – AZS UŚ Katowice 3-0 (2-0)
Minor Cabalceta 2′, 40′, Milinton Tijerino 3′

Skład BSF: Krystian Jaszczyński, Wojciech Kwaśniowski – Minor Cabalceta, Piotr Matras, Adam Wędzony, Arkadiusz Budzyn, Paweł Gawłowicz, Patryk Zając, Konrad Łękawa, Milinton Tijerino, Jakub Burkowicz, Moustapha Diakite Djigue, Dawid Kolanowski, Andrzej Musiał.