Kategoria: Sport
Opublikowano: 2016-01-21 15:16:13 przez system

Mali narciarze powalczą pod okiem mistrza

W niedzielę 31 stycznia w ośrodku narciarskim Henryk-Ski, w centrum Krynicy-Zdroju, odbędzie się pierwszy w tym sezonie Puchar Tauronka. To już piąta edycja imprezy dla najmłodszych alpejczyków organizowanej przez Tauron Bachleda Ski.

Tej zimy mali narciarze spotkają się dwukrotnie. Po raz pierwszy staną na starcie w Krynicy w niedzielę 31 stycznia. Z kolei 13 lutego będą rywalizować na stoku podkrakowskiej stacji Siepraw-Ski. Nad ustawieniem mini-giganta w czasie pierwszych zawodów w ośrodku Henryk-Ski będzie czuwał najlepszy w historii polski narciarz alpejski – Andrzej Bachelda-Curuś.

W Pucharze Tauronka mogą wziąć udział dzieci w wieku od pięciu do dwunastu lat. Przed startem grupy chłopców oraz dziewczynek zostaną podzielone na cztery kategorie wiekowe: urodzeni w latach 2004-2005, 2006-2007, 2008-2009 oraz 2010-2011. 6 najlepszych dziewczynek oraz chłopców z dwóch najstarszych kategorii wiekowych zmierzy się także w drugim przejeździe. Mali narciarze, którzy staną na podium, otrzymają piękne puchary, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

Impreza w Krynicy-Zdroju będzie nie tylko szansą do sprawdzenia swoich umiejętności na tle rówieśników, ale przede wszystkim świetną zabawą we wspaniałej, rodzinnej atmosferze.

Udział w zawodach jest bezpłatny, we własnym zakresie należy zakupić jedynie karnet na wyciąg. Organizatorzy przypominają także, że wszyscy uczestnicy muszą posiadać kaski narciarskie.

Do startu można zarejestrować się na stronie internetowej www.tauronbachledaski.pl w zakładce Puchar Tauronka oraz na miejscu w biurze zawodów, które czynne będzie od godziny 8:30 do 9:30. Od godziny 9:30 do 10:00 będzie można obejrzeć trasę mini-giganta a start imprezy zaplanowano na 10:00.

Pełny kalendarz imprez oraz więcej informacji o projekcie Tauron Bachleda Ski, znaleźć można na stronie internetowej www.tauronbachledaski.pl oraz na facebook.com/TauronBachledaSki.