Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-06-09 18:57:31 przez system

Małopolski Wyścig Górski wystartuje z Niepołomic

W drugim tygodniu czerwca rokrocznie organizowany jest Małopolski Wyścig Górski. Po raz kolejny start drugiego etapu jednego z najstarszych szosowych kolarskich wyścigów w Polsce odbędzie się w Niepołomicach.

Kolarze biorący udział w wyścigu wyruszą na trasę z Niepołomic w sobotę 13 czerwca. Sam start został zaplanowany na godzinę 11.00, ale zawodnicy będą przygotowywać się do zmagań na niepołomickim rynku od godziny 10.00. To jedyna w roku okazja do obejrzenia profesjonalnych grup kolarskich.

Tuż przed startem odbędzie się prezentacja wszystkich ekip oraz dekoracja najlepszych zawodników pierwszego etapu. W pierwszym dniu zmagań kolarze przejadą 135 kilometrów z Alwerni do Miechowa. Podczas II etapu wyjadą z Niepołomic w kierunku Brzezia, gdzie zaplanowano lotną premię Tauron, a finisz po przejechaniu 152 kilometrów zaplanowany został w Szczyrzycach.

Trzeci i ostatni etap 53. Małopolskiego Wyścigu Górskiego zaplanowano na niedzielę. Zawodnicy wyruszą z rynku w Nowym Targu i zakończą tegoroczną edycję wyścigu w Starym Sączu.