Opublikowano: 2016-05-24 10:36:21 przez system

Medalowa Olimpiada Młodzieży w Judo

Ogromny sukces odnieśli bocheńscy zawodnicy na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Judo w Elblągu (14-15 maja). Wychowanek bocheńskiej sekcji judo MOSiR Bochnia Krzysztof Kozak w kategorii 60 kg, wygrywając na Olimpiadzie kolejno 5 walk, zdobył tytuł mistrza Polski czym potwierdził, że jest najlepszym zawodnikiem w tej wadze w Polsce - wygrał również dwa ostatnie Puchary Polski.

W wadze 81 kg startowało dwóch zawodników z MOSiR Bochnia - Dawid Zajączkowski i Konrad Stanuszek - i obaj zajęli ex aequo trzecie miejscu.

W Olimpiadzie startowały też dwie dziewczyny. W wadze 44 kg Izabela Wszołek zajęła wysokie, V miejsce - chociaż pozostał niedosyt po walce o medal. Był on absolutnie w zasięgu Izy. W kategorii 57 kg startowała też Wiktoria Pers, która miała mniej szczęścia i nie osiągnęła punktowanego miejsca.

Start w Olimpiadzie jest możliwy tylko dla zawodników, którzy po dwóch turach eliminacji zakwalifikują się do najlepszej 24-ki zawodników w Polsce. Przykładowo w tradycyjnych Puchach Polski w niektórych wagach startuje nawet 60 zawodników. Nasza strefa śląska jest bardzo mocna i dużym sukcesem jest zakwalifikowanie się już do turnieju finałowego.

Do startu w Olimpiadzie dostał się również Jakub Nosalski. Niestety, z powodu kontuzji nie mógł wystartować, chociaż był faworytem w swojej kategorii 66 kg.

W punktacji medalowej wśród 25 klubów, które zdobyły medale, MOSiR Bochnia zajął II miejsce (po takiej potędze jak Czarni Bytom). W klasyfikacji punktowej na sklasyfikowane 43 kluby też zajął II miejsce za Czarnymi Bytom, a przed UKS Judo Wolbrom.

W najbliższy weekend ci sami zawodnicy, którzy zdobyli punkty na Olimpiadzie Młodzieży, wystartują w Pucharze Europy Kadetów w Bielsku- Białej: Krzysztof Kozak, Dawid Zajączkowski, Konrad Stanuszek, Izabela Wszołek. Do startu zostali powołani przez Polski Związek Judo. Trenerem bocheńskich zawodników jest Waldemar Kowalski.