Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-04-06 19:22:19 przez system

Memoriał Oldbojów im. Jerzego Widły

W sobotę 18 kwietnia o godz. 9.00 w hali sportowej I Liceum Pgólnokształcącego w Bochni zostanie rozegrany I Memoriał Piłki Ręcznej Oldbojów im. Jerzego Widły.

Swój start w Memoriale zapowiedzieli weterani piłki ręcznej z Krakowa, Kielc, Przemysła, Ustronia, Łazisk i, oczywiście, gospodarze z Bochni.

Jerzy Widło – długoletni nauczyciel, wychowawca młodzieży, trener i animator piłki ręcznej w Bochni. W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego wieku był nauczycielem wychowania fizycznego, trenerem drużyn SKS oraz MKS chłopców i dziewcząt. Prowadzone przez niego drużyny prezentowały bardzo wysoki poziom i były chętnie zapraszane na turnieje w całym województwie krakowskim.

Dziewczęta z MKS Bochnia wywalczyły pod jego kierunkiem srebrny i dwa brązowe medale Mistrzostw Polski juniorek.
W latach osiemdziesiątych wziął rozbrat z piłką ligową, przeniósł się do pracy w Zespole Szkół Mechanicznych. W „Mechaniku” dalej wyławiał talenty, który rozwijały się w stworzonych przez niego klubach.
Zmarł ponad rok temu, 16 marca 2014 r.
Jerzy Widło był człowiekiem niesamowitym, takim, który na zawsze zostanie w pamięci nie tylko najbliższych, ale i podopiecznych, współpracowników i znajomych. Charyzmatyczny, odważny, zdecydowany, pełen pasji i pomysłów. Zarażał wszystkich energią i z determinacją prowadził w stronę sukcesu. Nazywano go „czarodziejem bocheńskiego szczypiorniaka” i trudno znaleźć lepsze określenie. Był poniekąd niezwykły i tak należy o nim mówić, tak powinniśmy go wspominać - mówi Jarosław Serwinowski - główny organizator turnieju.

To z jego inicjatywy i za jego sprawą powstała międzyszkolna liga piłki ręcznej, to pod jego skrzydłami szkoliły się prawdziwe talenty sportowe. Pan Jerzy, doprowadził zawodniczki bocheńskiego MKS-u do mistrzostwa Polski. Szkolił ostro, był wymagający, ale jego nieszablonowe podejście, przynosiło ogromne efekty. Umiał zaszczepić w młodych ludziach ducha sportowej walki, gry zespołowej, ale nie zapominał też o walce o samego siebie. Dla swoich podopiecznych był nie tylko wymagającym trenerem, ale i mentorem.

Jego sportowe dokonania to jednak nie wszystko. Pan Jerzy, w całym swoim życiu, poszukiwał pasji. Kochał motocykle, kochał jazdę i tym także zarażał innych. Podróżował, uczył i zawsze był gotów wspierać. Jeśli dostrzegał w kimś talent lub potencjał, pomagał, nakierowywał i „popychał” w stronę sukcesu.

Niezwykły trener i nauczyciel, rzeczywisty animator piłki ręcznej w Bochni, mentor, kochający mąż i ojciec. Działacz sportowy, motocyklista, opiekun. Takim pamiętamy Pana Jerzego, a jego legenda na pewno przetrwa.

Turniej rozpoczyna się o godz. 9.00 w hali przy I LO w Bochni przy Pl. ks. Czaplińskiego 1 (parking od ul. Gołębiej).

Mecze rozgrywane w wymiarze czasowym 2x15 min. (bez przerwy, ze zmianą placu gry).
Przerwa pomiędzy poszczególnymi meczami 5 min. Obowiązują przepisy ZPRP.

Mecze rozgrywane w grupach we systemie „każdy z każdym”.
Następnie mecze o miejsca w turnieju. O kolejności w tabeli decyduje liczba punktów i liczba zdobytych bramek.

Miejsce 3 z każdej grupy daje prawo gry o miejsce 5, miejsce 2 z każdej grupy – gry o 3,miejsce 1 z każdej grupy gra finał o zwycięstwo w turnieju.

Podział na grupy:

Grupa 1 Grupa 2
Kielce Łaziska
Kraków Ustroń
Przemyśl Bochnia

Mecze:
9.00 Bochnia – Łaziska
9.35 Kielce - Kraków
10.10 Ustroń - Łaziska
10.45 Przemyśl - Kraków
11.20 Bochnia - Ustroń
11.55 Przemyśl - Kielce.
12.30 Mecz o 5 miejsce
13.05 Mecz o 3 miejsce
13.45 Mecz o 1 miejsce
14.30 Rozdanie nagród i dyplomów.
15.00 Zakończenie turnieju.
15.15 Wspólny bankiet przy lampce „szampana’.

Organizator:

Jarosław Serwinowski.

Tel.607-148-325