Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-12-17 12:03:40 przez system

Mikołajkowy Turniej Grup Naborowych w Piłce Ręcznej

Jak zwykle w trzecią środę miesiąca w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni odbył się kolejny Turniej Grup Naborowych w Piłce Ręcznej. III kolejka była wyjątkowa ze względu na mikołajkowy akcent.

Nim jednak uczestnicy turnieju mogli posmakować świątecznych słodyczy, musieli stoczyć walkę na parkiecie. Do rozgrywek w listopadzie dołączyła reprezentacja PSP nr 7. W sumie w sezonie 2015/16 o tytuł najlepszego zespołu walczy 7 reprezentacji bocheńskich szkół podstawowych, w tym (oprócz wymienionej już "Siódemki") aż trzy drużyny PSP nr 5, dwie PSP nr 2 i Solne Tygryski.

Tym razem jednak nie wszyscy mieli możliwość uczestniczenia w turnieju. Nie pojawiła się, zajmująca po listopadowych zmaganiach I miejsce w tabeli końcowej, drużyna dziewcząt PSP nr 5 I, prowadzona przez Dariusza Marszałka. Powodem były liczne zachorowania i problem ze złożeniem składu zespołu.

Wyniki meczy III kolejki:
PSP nr 2 I – PSP nr 2 II 6:0
PSP nr 5 II – PSP nr 5 III 7:0
PSP nr 2 II – PSP nr 7 6:1
Solne Tygryski – PSP nr 5 II 1:10
PSP nr 5 III – PSP nr 2 II 1:1
PSP nr 5 II – PSP nr 2 I 4:2
PSP nr 5 III – PSP nr 7 4:1
PSP nr 2 I – Solne Tygryski 11:0
PSP nr 5 II – PSP nr 7 7:0

W trzeciej kolejce pierwsze miejsce zdobył drugi zespół PSP nr 5, złożony z chłopców i również kierowany przez Dariusza Marszałka. Zwyciężył on w czterech meczach i zdobył największą ilość punktów. Pozostałe drużyny rozegrały mniej spotkań - po trzy mecze, a Tygryski tylko dwa. To oczywiście przekłada się na kształt tabeli III kolejki. Drugie i trzecie miejsce zajęły dwa zespoły PSP nr 2, kierowane przez Dorotę Budzyn. Na czwartym znalazła się trzecia drużyna "Piątki" Michała Golińskiego, która co prawda ma taką samą ilość punktów co PSP nr II, ale o ich czwartej pozycji w tabeli zadecydował stosunek bramek. Podobnie wygląda sytuacja z drużynami zajmującymi piątą i szóstą lokatę.

Jak wyniki grudniowej kolejki wpłynęły na tabelę końcową? Znów w czołówce nastąpiła zmiana, tym razem "Dwójki" na "Piątkę". Pierwsze miejsce zajęła, podobnie jak w inauguracyjnym spotkaniu PSP nr 2 I D. Budzyn. Tuż za nimi jest drugi zespół PSP nr 5 D. Marszałka. Mimo nieobecności bardzo dobrą, wysoką pozycję zachowały dziewczęta PSP nr 5 I.

Po pełnych emocji zmaganiach, nastąpił najmilszy moment dla wszystkich zgromadzonych na grudniowym turnieju szczypiornistów. Otrzymali oni z rąk Sabiny Bajdy, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni mikołajkowe paczki ze słodyczami.

- W nowym roku turniej wyjątkowo (ze względu na wcześnie rozpoczynające się ferie zimowe) zostanie rozegrany nie w trzecią, ale w drugą środę miesiąca - mówi kierownik sekcji piłki ręcznej MOSiR Bochnia Władysław Wójcik. - Będzie to więc 13 stycznia 2016r. Zapraszamy w tym dniu na godzinę 13.30 jak zwykle do Hali Widowiskowo-Sportowej, a teraz wszystkim młodym szczypiornistom i ich opiekunom składamy życzenia wesołych i zdrowych Świąt! -