Kategoria: Sport
Opublikowano: 2022-01-24 23:27:20 przez KacperGlod

Mistrzostwa Europy w futsalu rozpoczęte, mamy bocheńskie akcenty

W piątek swoje pierwsze spotkanie na UEFA EURO 2022 w futsalu rozegrała reprezentacja Polski. Biało-czerwoni mimo walki przez całe spotkanie przegrali inauguracyjny mecz z Chorwacją rezultatem 1:3. Na turnieju rozgrywanym w Holandii mamy także kilka lokalnych motywów.

Pochodzący z Bochni Mateusz Gołas już od kilku lat pełni funkcję kierownika drużyny polskiej kadry narodowej. W przeszłości pracował on już w podobnych rolach w klubach takich jak Pogoń Szczecin czy Puszcza Niepołomice. Zajmował się on także meczową spikerką oraz dziennikarstwem sportowym. Ponadto Mateusz Gołas jest również kierownikiem reprezentacji Polski do lat 15 w piłce nożnej.

Jednym z reprezentantów jest 30-letni Sebastian Leszczak. Pierwsze kroki stawiał on w piłce nożnej na trawie, gdzie rozegrał nawet kilka spotkańw dla Wisły Kraków. Zawodnik Rekordu Bielsko-Biała w przeszłości występował w barwach BSF Bochnia. W klubie z Solnego Grodu występował on w sezonach 2013/14 oraz 2014/15. Imponujące statystki w swoim drugim sezonie w Bochni, gdzie w 17 meczach zdołał on zdobyć aż 36 bramek. Następnie piłkarz grał dla Lex Kancelaria Słomniki, z którą zdołał awansować do futsalowej Ekstraklasy. Od tamtej pory zawodnik gra na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce, po epizodzie w Słomnikach występował także dla Clearexu Chorzów, a po poprzednim sezonie przeniósł się do Bielsko-Białej.

Mistrzostwa Europy 2022 w futsalu rozgrywane są w holenderskich miastach - Amsterdam oraz Groningen. Rozgrywki składają się z fazy grupowej oraz pucharowej. Zmagania potrwają od 19 stycznia do 6 lutego. Reprezentacja Polski występuje na futsalowym EURO drugi raz z rzędu. Polacy trafili do grupy C, w której to mierzą się z Chorwacją, Słowacją i Rosjanami. Mecz z Chorwatami biało-czerwoni przegrali wynikiem 1:3, natomiast już we wtorek zmierzymy się z ekipą ze Słowacji. Będzie to bardzo istotny mecz w walce o wyjście z grupy.

Fot. Łączy nas piłka