Kategoria: Sport
Opublikowano: 2018-08-31 12:36:20 przez system

Mistrzostwa Polski Mountainboard w Moszczenicy

Już jutro najważniejsza impreza łącząca pasjonatów desek, a także promująca aktywne spędzanie czasu oraz poznawanie sportów ekstremalnych. Mountainboardowe Mistrzostwa Polski – to właśnie o tym wydarzeniu mowa – odbędą się 1 września (sobota) w Mosquito Spot Moszczenica. To już czwarta edycja zawodów, które z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem.


Mountainboard to letnia alternatywa snowboardu – zawodnicy jeżdżą na terenowych deskach z dużymi kołami zaopatrzonymi w opony przystosowane do jazdy po każdym terenie. Od kilku lat zawodnicy spotykają się w Moszczenicy gm. Bochnia, gdzie walczą o tytuł Mistrza Polski we Freestyle'u.

Co nowego w tym roku

Mountainboardowe Mistrzostwa Polski 2018 odbędą się 1 września br. (sobota) na najlepszym i najbardziej znanym spocie mountainboardowym w Polsce - Mosquito Spot Moszczenica. Zawodnicy z całej Polski oraz goście z zagranicy będą rywalizować w trzech kategoriach: Woman, Junior i Open. Podczas konkursu ocenie podlegać będzie styl, stopień trudności tricku, wysokość skoku oraz lądowanie. Zawodnicy będą mieli więc świetną okazję, by zaprezentować swoje umiejętności. W porównaniu do poprzednich edycji, największą różnicą będzie pojawienie się nowej konkurencji (Spaio Slalom Contest), dzięki czemu impreza staje się dostępna dla zawodników na każdym poziomie jazdy, a nie tylko dla tych, którzy potrafią wykonywać ewolucje na skoczniach. Sędziowie wybiorą także Bobby Best Trick, czyli najlepszą ewolucję całych zawodów.

Gratka nie tylko dla sportowców

Wydarzenie to skierowane jest nie tylko do zawodników, ale również do kibiców, którzy pragną dopingować najlepszych sportowców w kraju. Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Mountainboardinfo, czyli grupa młodych pasjonatów, którzy są wielokrotnymi Mistrzami Polski oraz zwycięzcami i finalistami zawodów w całej Europie. Mountainboardowe Mistrzostwa Polski mają na celu nie tylko współzawodnictwo i wyłonienie najlepszych zawodników mountainboardowych w kraju, ale także popularyzowanie aktywności fizycznej i mountainboardingu. Projekt kierujemy głównie do dzieci i młodzieży, by promować wśród nich aktywne spędzanie czasu oraz poznanie sportów ekstremalnych – mówi Dawid Rząca, prezes stowarzyszenia Mountainboardinfo.

Przez cały dzień będą odbywać się również darmowe warsztaty prowadzone przez doświadczonego instruktora, gdzie każdy będzie mógł przejechać się na desce oraz dowiedzieć się więcej na temat tego sportu. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Harmonogram wydarzenia:

10:00-12:00 Treningi/zapisy

12:30-14:00 Konkurencja slalom

14:30-15:30 Treningi Freestyle

16:00- 17:00 Kwalifikacje Freestyle Open

17:00-18:00 Finał Freestyle Women+Junior

18:30-19:15 Finał Freestyle Open

19:30-20:00 Ogłoszenie wyników, rozdanie nagród.

Z powodu zdarzeń losowych, organizator zastrzega sobie prawo do zmian w harmonogramie zawodów.