Kategoria: Sport
Opublikowano: 2016-06-06 16:27:42 przez system

Mistrzowie Małopolski walczyli na pływalni w Bochni

257 pływaków z 23 klubów wystartowało w Mistrzostwach Okręgu Małopolskiego w Pływaniu Młodzików, rozegranych w miniony weekend na bocheńskiej pływalni.

Była to już siódma edycja Mistrzostw w solnym grodzie, w tym roku przeprowadzona po raz piąty w formule „Memoriału Jana Kota”, bowiem wyścig na 200 m stylem dowolnym był rozgrywany systemem eliminacji (w sobotę) i finału (w niedzielę).

Jego zwycięzcami zostali: wśród dziewcząt Wiktoria Dach (Siemacha ASP Kraków z czasem 2:15,64) i Michał Daszkiewicz (UKS Ósemka Oświęcim z czasem 2:08,99). Uczestnicy tego wyścigu zacięcie walczyli o atrakcyjne nagrody (hulajnogi, akcesoria sportowe, rodzinne wejściówki do bocheńskiej kopalni, zestawy promujące Bochnię i Małopolskę).

Podczas całej imprezy nie zabrakło oczywiście dyplomów i medali oraz pucharów dla najlepszych pływaków, także w klasyfikacji drużynowej. Dekorację Mistrzów Małopolski prowadzili: Poseł na Sejm RP, Przewodniczący Sejmowej Komisji Sportu, Kultury Fizycznej i Turystyki - Ireneusz Raś, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego - Leszek Zegzda, Prezes Małopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego - Kazimierz Woźnicki i Sekretarz Miasta Bochnia - Edyta Groblicka-Kuc.

Tytułu najlepszych zawodniczek i zawodników Mistrzostw zdobyli, wśród:
11-latków – Wiktoria Ziober (UKS SP8 Chrzanów) i Jakub Kluczewski (UKS Omega Olkusz),
12-latków – Luiza Rajca (UKS SP8 Chrzanów) i Ksawery Masiuk (BOSiR Brzesko),
13-latków – Wiktoria Dach (Siemacha ASP Kraków) i Michał Daszkiewicz (UKS Ósemka Oświęcim).

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyły następujące ekipy, wśród:
11-latków – Siemacha ASP Kraków, przed SMS Galicja Kraków i STP Nowy Sącz,
12-latków – SMS Galicja Kraków, przed UKS Omega Olkusz i UKS Ósemka Oświęcim,
13-latków – SMS Galicja Kraków, przed Siemacha ASP Kraków i UKS Ósemka Oświęcim.