Kategoria: Sport
Opublikowano: 2017-03-20 14:04:00 przez system

Młodość i doświadczenie górą w meczu z Rudą Śląską

W sobotę 18 marca drugoligowi szczypiorniści MOSiR Bochnia rozegrali wyjazdowe spotkanie z bardzo dobrym, znajdującym się na trzecim miejscu w tabeli zespołem SPR Grunwald Ruda Śląska. Bochnianie wygrali przewagą sześciu bramek.

Mecz rozpoczął się bardzo niekorzystnie dla bochnian, ponieważ w piątej minucie przegrywali 0:4. W tym czasie trener Marcin Bożek skorzystał z czasu time out. Uwagi poskutkowały i w ósmej minucie MOSiR Bochnia wyszedł po celnym rzucie karnym (wykonywanym przez Macieja Imiołka) na prowadzenie 5:4. Od tego czasu konsekwentnie przyjezdni powiększali swoją przewagę, by zakończyć pierwszą połowę meczu różnicą pięciu trafień na plus (22:17).

W drugiej części spotkania gospodarze próbowali zniwelować różnicę bramkową, ale topniała ona tylko niekiedy do dwóch bramek. Przełomową chwilą spotkania okazała się 49 minuta, w której to z wyniku 30:26 bochnianie wyszli na prowadzenie w 50 minucie 33:26. Ostatnie 10 minut to nadal dominacja zawodników MOSiR, ponieważ zdobyli jeszcze pięć goli, ustalając wynik końcowy 38:32.

- Trzeba tu pochwalić wszystkich zawodników, którzy w tym dniu grali w szeregach naszej drużyny, ponieważ osobiście obawiałem się bardzo tego spotkania nie tylko ze względu na umiejętności przeciwnika, ale przede wszystkim ze względu na braki kadrowe w naszym zespole -mówi trener M. Bożek. Przypomnijmy, że ani Marcin Janas, ani Maciej Imiołek w tym dniu nie grali (Maciej Imiołek wykonywał tylko rzuty karne). - Tym bardziej jestem zadowolony z ambitnej postawy młodych zawodników, którzy zdali egzamin z rozgrywek ligowych w tym dniu. Nie należy również zapomnieć o naszych doświadczonych graczach, takich jak Zubik, Bujak, Pach czy Gabiga, którzy fenomenalnie w tym dniu rozgrywali zawody w Rudzie Śląskiej - mówi bocheński szkoleniowiec. - Mecz mógł się podobać kibicom, gdyż oba zespoły nie stroniły od efektownych rzutów i zostawiły kawał serca na parkiecie - napisali z kolei w podsumowaniu swojej relacji z tegoż spotkania gospodarze.

SPR Grunwald Ruda Śląska & MOSiR Bochnia 32:38 (17:22)

Bramki dla Bochni zdobyli: Maciej Imiołek 4, Mateusz Zubik 9, Jakub Jewiarz 5, Filip Pach 2, Mateusz Bujak 7, Michał Dobrzański 1, Łukasz Urbanowicz 2, Miłosz Gabiga 5, Mateusz Rogóż 3. Ponadto wystąpili w szeregach bocheńskiego zespołu: Tymoteusz Dobrzański, Tomasz Orzechowski, Krzysztof serwatka i Jarosław Gut.

Trenerem bocheńskiej drużyny jest Marcin Bożek, kierownikiem Maciej Haber, trenerem odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

Dla Rudy punkty zdobyli: Kowalczyk, Błaś - Milewski 7, Kapral 5, Gansiniec 5, Niedźwiedzki 4, Wiertelorz 3, Partuś 3,Kurzawa 2, Stogowski 2, Nowak 1, Langer, Maniara, Talaga
Trener: Adam Wodarski

Wyniki pozostałych spotkań 21-ej kolejki w grupie IV:
Krakowiak Szkoła Gortata Kraków - MKS Padwa Zamość 34:27 (13:10)
KS Viret CMC Zawiercie - MUKS Siódemka Mysłowice 28:18 (14:8)
SPR Orzeł Przeworsk - Azoty II Puławy 26:34 (11:15)
KU AZS UJK Kielce - AZS politechnika Świętokrzyska 25:30 (9:14)
SPR Wisła Sandomierz i MKKS Gloria Katowice – pauzowały

Najbliższe dwa spotkania zostaną rozegrane w Bochni.

- Zapraszamy gorąco do kibicowania w najbliższą sobotę podczas rozgrywanego u nas meczu z Krakowiakiem Szkołą Gortata - mówi trener Marcin Bożek.

1 kwietnia gościć natomiast będziemy MKS Padwę Zamość. Obydwa mecze jak zwykle rozegrane zostaną w Hali Widowiskowo-Sportowej im. W. Stawiarskiego przy ul. Ks. J. Poniatowskiego 32. Początek spotkań o godz. 19.00.