Kategoria: Sport
Opublikowano: 2019-01-21 21:03:11 przez system

Młodzi piłkarze w koszulkach z logiem powiatu

Podopieczni Młodzieżowego Stowarzyszenia Piłkarskiego najbliższe mecze zagrają już w koszulkach z logiem powiatu bocheńskiego, a będzie to możliwe dzięki przekazanym przez Starostwo Powiatowe w Bochni, środkom finansowym przeznaczonym na zakup ubioru dla młodych futbolistów. Starosta Adam Korta i wicestarosta Ryszard Drożdżak w ubiegłym tygodniu przekazali stroje na ręce prezesa Adama Boronia i wiceprezesa Witolda Leo.

Stroje zaprezentował Kapitan drużyny młodzików Rafał Dziurdzia.

  • Nie od dziś wiadomo, że sport jest źródłem uniwersalnych wartości i kuźnią społecznych postaw. Zajęcia sportowe stanowią mocne ogniwo w rozwoju każdego młodego człowieka, dlatego też z przyjemnością będziemy wspierać działania dążące do kształtowania wśród najmłodszych postaw sportowych i zdrowej rywalizacji – mówi starosta Adam Korta.

Młodzieżowe Stowarzyszenie Piłkarskie Bochnia zostało założone w 2018 roku przez cztery szkółki piłkarskie istniejące na terenie powiatu bocheńskiego: SPN Fair Play, ABC Futbolu Bochnia, Zostań Piłkarzem oraz Żaczki Nowy Wiśnicz. Celem stowarzyszenia jest utworzenie wspólnych drużyn młodzieżowych (młodzików oraz trampkarzy) złożonych z najbardziej uzdolnionych zawodników wszystkich czterech akademii.

Współpraca szkółek piłkarskich rozpoczęła się 1,5 roku temu od organizacji Bocheńskiej Ligi Turniejowej (BLT), czyli cyklu turniejów dla dzieci pochodzących z wyżej wymienionych akademii. Najlepiej prezentujący się zawodnicy w trakcie tych zmagań mieli okazję otrzymać powołania do reprezentacji całej ligi, która brała udział w prestiżowych turniejach. Twór okazał się ogromnym sukcesem, spotkał z pozytywnym odbiorem w środowisku piłkarskim i teraz już jako MSP ma szansę na dalszy rozwój. W tej chwilit w strukturach 4 akademii współtworzących MSP Bochnia trenuje ponad 400 młodych piłkarzy w wieku od 4 do 10 lat.

- Współpraca z powiatem jest dla nas bardzo ważna. Nasze młodzieżowe drużyny mają z założenia być tworzone z najzdolniejszych wychowanków szkółek piłkarskich, które funkcjonują na terenie powiatu. Wierzymy że takie partnerstwo pozwoli na odpowiedni rozwój naszej wspólnej inicjatywy. Tego typu projekt jeśli chodzi o skale na naszym terenie jeszcze nikt nie realizował. To pierwszy tak zorganizowany system szkolenia i selekcji dzieci trenujących piłkę nożną w naszym regionie. W całe przedsięwzięcie zaangażowane są nie tylko 4 szkółki piłkarskie ale również BSF Bochnia, BKS Bochnia i teraz powiat bocheński. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Pana Rafała Rudki którego pomoc była nieoceniona w nawiązaniu współpracy z powiatem bocheńskim – podsumowuje Adam Boroń, prezes stowarzyszenia.