Kategoria: Sport
Opublikowano: 2016-04-05 11:19:05 przez system

Młodziczki MOSiR wyjadą na ćwierćfinały MP do Sopotu

W dniach 1-3 kwietnia Pałac Młodzieży Tarnów był organizatorem II Turnieju Strefowego Koszykówki w Kategorii Młodziczek U14 w strefie małopolsko-świętokrzyskiej. Po jego zakończeniu bochnianki z tytułem wicelidera przygotowują się do wyjazdu na ćwierćfinały Mistrzostw Polski do Sopotu!

Miniony weekend był dla podopiecznych Michała Sumary bardzo znaczący. To w trakcie trwania II Turnieju Strefowego miało okazać się, z jakiej ostatecznie pozycji wystartują w nadchodzących ćwierćfinałach. Poniżej relacja z trzydniowych zmagań naszych zawodniczek.

Pierwszego dnia bochnianki rozegrały najważniejsze spotkanie dla układu tabeli z drużyną Wisły Can - Pack Kraków. Bezpośredni pojedynek decydował o tym, kto zakończy rozgrywki sportowe z tytułem wicemistrza. Początek meczu zdecydowanie przebiegał po myśli naszych dziewcząt. Bochnianki dobrze broniły, grały składnie i szybko w ataku. Po pierwszych 10 minutach prowadziły 13:2. W kolejnej części nasza gra przestała funkcjonować i pozostawiała wiele do życzenia. Wynik drugiej kwarty 6:6 odzwierciedlał jej poziom. Po zmianie stron nadal nie mogliśmy złapać odpowiedniego rytmu. Zdobywanie punktów przychodziło nam mozolnie, a obrona szwankowała. Po trzydziestu minutach na tablicy wynik 30 do 18 dla MOSiR Bochnia. W czwartej kwarcie młodziczki złapały drugi oddech. Zaczął funkcjonować atak, dzięki czemu aplikowaliśmy przeciwnikowi 15 oczek w tej części spotkania. Ostatecznie wygraliśmy z Wisłą 45:29 (13:2 6:6 11:10 15:11). Zwycięstwo dał nam tytuł Wicemistrza naszej strefy. Awansowaliśmy do rozgrywek centralnych z drugiego miejsca.

Punkty zdobyły: Sara Marczyk 7, Gabriela Czekaj 6, Zuzanna Dziadoń 7, Emannuela Lekka 8, Agnieszka Krawiec 3, Weronika Wilk 3, Zuzanna Kierońska 0, Magdalena Wojs 0, Aleksandra Podsiadło 0, Gabriela Leśniowska 2, Anna Gnutek 4, Emilia Gołas 6.

Drugiego dnia bocheński zespół rozegrał dwa spotkania. Rozstrzygnięcia meczy nie miały już żadnego znaczenia dla układu tabeli. W pierwszym meczu bochnianki zmierzyły się z niepokonanym do tej pory zespołem gospodarzy turnieju Pałacem Młodzieży Tarnów. Tym razem od samego początku nie były w stanie podjąć rywalizacji jak równy z równym. Pierwsze 10 minut zdecydowanie przebiegało pod dyktando drużyny z Tarnowa. Tę cześć spotkania wygrała aż 28 do 10. Bochnianki były ewidentnie zmęczone. Bez werwy i energii. Drobne zrywy pozwoliły im na utrzymanie wyniku w przebiegu dalszej części spotkania. Ostatecznie przegrały 47:68. Była to ich najwyższa przegrana w sezonie.

Punkty zdobyły: Sara Marczyk 3, Gabriela Czekaj 6, Zuzanna Dziadoń 2, Emannuela Lekka 9, Agnieszka Krawiec 8, Weronika Wilk 2, Zuzanna Kierońska 4, Magdalena Wojs 2, Aleksandra Podsiadło 4, Mazurek Magdalena 0, Anna Gnutek 5, Emilia Gołas 2.

Zaledwie w odstępie 60 minut rozpoczęło się drugie spotkanie z zespołem Żaka Nowy Sącz. Ogromne zmęczenie po meczu z Tarnowem widoczne było od pierwszych minut meczu. Gra była bardzo wolna, ospała, mało dynamiczna, ciężko było biegać do szybkiego ataku. Mecz przez 20 minut toczył się właściwie „kosz za kosz” i po pierwszej połowie bochnianki prowadziły zaledwie 30:22. Po zmianie stron mozolnie, ale jednak systematycznie, powiększały swoją przewagę. Z minuty na minutę wynik na tablicy przechylał się na ich stronę. Zaczęły grać odrobinę spokojnie. Pomimo zmęczenia dziewczęta znalazły pokłady dodatkowej energii i ostatecznie wygrały z Żakiem Nowy Sącz 65:38.

Punkty zdobyły: Sara Marczyk 22, Gabriela Czekaj 10, Zuzanna Dziadoń 10, Emannuela Lekka 11, Agnieszka Krawiec 2, Weronika Wilk 0, Zuzanna Kierońska 0, Jagoda Rogusz 0, Aleksandra Podsiadło 0, Gabriela Leśniowska 2, Anna Gnutek 2, Emilia Gołas 6.

Zespół młodziczek U14 zakończył rozgrywki na II miejscu. Na ćwierćfinały Mistrzostw Polski uda się więc jako wicemistrz strefy. Ćwierćfinały odbędą się w dniach 22-24 kwietnia w Sopocie.