Kategoria: Sport
Opublikowano: 2017-03-13 15:28:56 przez system

MOSiR Bochnia w małopolskich ligach piłki ręcznej

Ostatnie dni minęły pod znakiem kolejnych zmagań w małopolskiej lidze piłki ręcznej. Oto jak radzili sobie w niej zawodnicy Miejskiego Ośrodka Sportu i rekreacji w Bochni.

W czwartek 9 marca seniorzy rozegrali awansem 4-ą kolejkę w ramach III małopolsko-podkarpacko-świętokrzyskiej ligi seniorów. Był to (wcześniej zaplanowany na 11 marca) mecz z AZS AGH Krakowem. Spotkanie odbyło się w sali sportowej I LO w Bochni.

MOSiR Bochnia - AZS AGH Kraków 28:30 (17:14)

- Chłopcy nie przestraszyli się starszych zawodników drużyny przeciwnej i przez całą pierwszą część spotkania prowadziliśmy jedną, dwoma bramkami - mówi trener bochnian Piotr Węgrzyn. - W drugiej połowie do 40-ej minuty prowadziliśmy różnicą jednej bramki po czym nastąpiła niemoc strzelecka i słabsza gra w obronie, co skutkowało tym, że zespół z Krakowa wyszedł na trzybramkowe prowadzenie, którego już nie oddał do końca. - Najwięcej bramek dla Bochni zdobył Iwo Stopczyński (11).

Bramki dla Bochni zdobyli: Iwo Stopczyński 11, Oliwer Choma 3, Tomasz Orzechowski 3, Wiktor Czubala 2, Filip Fasuga 2, Przemysław Mucha 2, Kacper Lipina 1, Michał Dobrzański 1, Paweł Waśniowski 1, Marcin Jakubowski 1, Karol Kram 1.

W sobotę 18 marca seniorzy rozegrają wyjazdowe spotkanie z PMOS SPR Libiążem. Mecz rozpocznie się o godz. 12.00 w chrzanowskiej hali.

W Bochni natomiast nasi szczypiorniści będą gościć za dwa tygodnie (w sobotę 25 marca) Piasta Skawinę. już teraz zapraszamy do Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. ks. J. Poniatowskiego 32. Początek spotkania o godz. 10.00.

W sobotę 11 marca w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni juniorzy młodsi MOSiR Bochnia w ramach przedostatniej kolejki małopolskiej ligi gościli w SKS Kusy Kraków.

Niestety, bochnianom nie udało się pokonać mocnego przeciwnika. Porażka jednak nie była tak znaczna jak w meczu I rundy, kiedy to przegrali z krakowianami czternastoma bramkami. Tym razem przyjezdni mieli tylko o pięć więcej celnych trafień. Najwięcej bramek dla Bochni zdobyli Gabriel Krawczyk (10) i Kamil Liszkiewicz (8).

MOSiR Bochnia - SKS Kusy 27:32 (11:15)

Zespół MOSiR, trenowany przez Łukasza Gicalę, w meczu reprezentowali: Sebastian Wójcik, Wiktor Spyrka, Maciej Kycia, Kamil Liszkiewicz 8, Maciej Grech 4, Marcin Jakubowski 3, Gabriel Krawczyk 10, Jakub Jewuła, Piotr Ruszaj, Jakub Sychta, Adam Studziżba, Maciej Woda 1, Kacper Cąber 1.

Czternastą (zamykająca rozgrywki małopolskiej ligi juniorów młodszych) kolejkę szczypiorniści Ł. Gicali rozegrają 18 marca na wyjeździe ze Spartakusem Radgoszczą. Trzymamy kciuki!

Tylko trzy trafienia zdecydowały o zwycięstwie Kusego nad zespołem MOSiR, który na wyjeździe walczył w niedzielę (12 marca) z krakowianami w ramach II rundy II małopolskiej ligi młodzików. Podopieczni trenera Piotra Węgrzyna nie zdołali pokonać gospodarzy, chociaż zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie ich przewaga była nieznaczna. W ocenie obserwatorów to spotkanie było do wygrania, ale na dziesięć minut przed końcówką bochnianom zabrakło skuteczności.

Kusy I Kraków - MOSiR I Bochnia 24:21 (10:12)

MOSiR Bochnię w meczu I ligi młodzików reprezentowali i bramki zdobyli: Miłosz Biernat, Michał Broszkiewicz 1, Tomasz jung 1, Wiktor kokoszka 5, Marcin Szkolik, Dominik Curuś, Piotr Kalinka 1, Piotr Karwala, Bartosz Jachymczak 3, Jakub Szkolik 1, Kacper Cąber 5, Maciej Bielec 2, Kacper Gajli 2.

Zaplanowany za dwa tygodnie mecz (26 marca) młodzicy P. Węgrzyna również rozegrają na wyjeździe. Tym razem z PMOS I Chrzanowem.

W niedzielę 12 marca podopieczni klubu brali udział w turnieju II małopolskiej ligi młodzików. Zawodnicy MOSiR pod opieką Jakuba Pacha zmierzyli się na wyjeździe w Tarnowie nie tylko z gospodarzami, ale również z Chrzanowem i Kusym. Tylko jedno spotkanie poszło po ich myśli. W kolejnych musieli pogodzić się z przegraną.

MOSiR II Bochnia - PMOS II Chrzanów 9:8 (6:6)
W zwycięskim spotkaniu dla Bochni bramki zdobyli: Konrad Trojan 3, Bartosz Szpisak 2, Kacper Szczudło 1, Filip Kołacz 1, Mateusz Szlachusek 1, Kacper Nytko 1.

Kusy II Kraków - MOSiR II Bochnia 17:12 (8:5)
W tym meczu celnie trafili: Konrad Trojan 8, Bartosz Szpisak 2, Kacper Szczudło 1, Olaf Filipowicz 1.

PM MPEC II Tarnów - MOSiR II Bochnia 14:11 (8:6)
Dobrymi rzutami w bocheńskim zespole wykazali się: Filip kołacz 4, Wojciech Borowiec 3, Konrad Trojan 3, Bartosz Szpisak 1.

Bocheński zespół reprezentowali także: Kacper Sychta, Michał Rogusz, Max Ślęzak.

Następny turniej II małopolskiej ligi bocheńscy młodzicy rozegrają 25 marca na wyjeździe w Białym Dunajcu. Gospodarzem tych zawodów będzie Świt Adecco Szaflary (Biały Dunajec). Oprócz Dunajca spotkania się tam ponownie z Kusym i Tarnowem.