Opublikowano: 2015-02-26 09:24:01 przez system

MOSiR halowym mistrzem TOZPN

Trampkarze MOSiR-u obronili tytuł halowego mistrza Tarnowskiego Podokręgu Piłki Nożnej. Finały, rozgrywane na hali TOSiR-u, były bardzo wyrównane i miały dramatyczny prz

W pierwszym meczu MOSiR pokonał Trzcianę 4-0, w drugim zremisował z Tarnovią. Mecz był bardzo wyrównany, żadna drużyna nie chciała zasmakować goryczy porażki. Obie ekipy prezentowały się tego dnia najlepiej, ale tylko jedna mogła uzyskać awans do finału.

W kolejnych grach Tarnovia niespodziewanie zremisowała z Trzcianą, a MOSiR z Dąbrovią. Sytuacja ta spowodowała, że w przedostatnim meczu trzy drużyny miały szansę na wygraną. Dąbrovia, która do triumfu potrzebowała zwycięstwa, przegrała w końcówce i to wysoko z Tarnovią 0-6. Wynik ten spowodował, że młodzi bochnianie, myśląc o pierwszym miejscu, musieli wygrać różnicą 5 bramek z Okocimskim.

Cel ten osiągnęli bardzo szybko, bo po 6 minutach prowadzili 5-0. Jednak młodzi piłkarze z Brzeska na półtorej minuty przed końcem zdobyli bramkę z rzutu wolnego, która powodowała, że o zwycięstwie decydowałyby karne pomiędzy MOSiR-em i Tarnovią. Emocjom w tym dniu nie było końca, ponieważ MOSiR ruszył do ataków. Najpierw trafił w słupek, a na 2 sekundy przed końcem meczu kapitan bochnian Matlęga pięknym strzałem dał swojej drużynie wymagane zwycięstwo i awans do finału Małopolski, który zostanie rozegrany 15 marca na sztucznej nawierzchni w Skotnikach.

Najlepszym bramkarzem zawodów wybrano zawodnika z Bochni - Marcina Seweryna.

Na oficjalnej stronie TOZPN-u podkreślono, iż na tle wszystkich drużyn, które brały udział w opisywanych rozgrywkach najlepiej prezentował się bocheński zespół MOSiR i Tarnovii.-
Były to dwie zdecydowanie wyróżniające się drużyny na tle pozostałych. Można także zauważyć coraz lepsze szkolenie dzieci i młodzieży w małych ośrodkach. Łącznie w rozgrywkach (Halowej Ligi Juniorów Starszych oraz Młodszych, Trampkarzy i Młodzików) udział wzięły 53 drużyny ze średnim stanem 15 zawodników, co daje liczbę 795 uczestników.