Opublikowano: 2019-02-11 19:09:40 przez system

MOSiR-ki coraz bliżej awansu do 1/4 Mistrzostw Polski

Koszykarki MOSiR Bochnia w czwartek 7 lutego gościły w Tarnowie na zaległym meczu kolejki małopolskiej ligi koszykówki kadetek A.

MKS PM Tarnów – MOSiR Bochnia 84 – 58 (20:16, 19:17, 23:14, 22:11).

Mecz przez pierwszą połowę toczył się kosz za kosz. W trzeciej kwarcie gospodynie wyszły na 15 punktowe prowadzenie, głównie dzięki Oliwii Węglarz (32 punkty w całym meczu). Mając na uwadze, że za 2 dni mieliśmy rozgrywać mecz, za „2 punkty”, na parkiecie pojawiły się wszystkie zawodniczki MOSiR-u, a aż 9 zdobyło punkty.

Punkty/Skład: Katarzyna Mroczek 14, Nikola Gałek 13, Gabrial Kubala 11, Patrycja Czaja 7, Emanuela Despet 4, Magdalena Cabała 3, Natalia Ficek 2, Natalia Kowalik 2, Amelia Gajek 2, Nikola Więcek, Justyna Kural.

Derby powiatu – mecz o podwójną stawkę, 09.02.2019MOSiR Bochnia – UKS Basket Dąbrówka 74 – 62 (15:21, 24:20, 15:7, 20:14).
Drużyna „zza miedzy” UKS Basket, żądny rewanżu za wysoką, przegraną w pierwszej rundzie (24 punktami) przystąpiły do spotkania z animuszem. Mocna obrona pod koszem i szybkie ataki pozwoliły uzyskać prowadzenie gości 8 – 2. Bochnianki jednak nie przywykły, aby odpuszczać. Mozolnie odrabiały straty, duża zasługa w tym Gabrysi Kubali, która zdobyła w tym okresie 6 punktów.
Początek drugiej kwarty i znów zawodniczki UKS-u przy niemal 100% skuteczności rzutowej, wyszły na prowadzenie 32 – 22. Na szczęście sygnał do odrabiania strat dała Wika Zając, która dwoiła się i troiła w ataku i obronie. Na dodatek pod koniec 3 kwarty kontuzji doznała liderka drużyny z Dąbrówki – Kornelia Jaworska.

W czwartej kwarcie mosirki wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do końca spotkania.
Do tego meczu szykowaliśmy się już od kilku tygodni, z tego względu że drużyna z Dąbrówki to główny przeciwnik do trzeciego miejsca, a tym samym do awansu do rozgrywek centralnych. Wielkie słowa uznania, dla dziewczyn, ponieważ mecz nie toczył się po naszej myśli, a cała gra też nie należała do najlepszych, natomiast takie mecze też trzeba umieć wygrać – gdy nie idzie. Dodatkowo dysponuję zawodniczkami z 2004 i 2005 rocznika, które są o rok lub dwa młodsze od rywalek. Wielkie BRAWA !!! – mówi trener bochnianek Rafał Sroka.

Punkty/skład MOSiR: Wiktoria Zając 17, Gabriela Kubala 15, Magdalena Cabała 15, Katarzyna Mroczek 13, Nikola Gałek 8, Natalia Ficek 4, Patrycja Czaja 2, Natalia Kowalik, Justyna Kural, Emanuela Despet, NicolaWięcek, Amelia Gajek.Trener: Rafał Sroka.Statystyki meczu z Dąbrówką – kliknij tutaj.
Kolejne spotkanie na wyjeździe. 16 lutego kadetki walczyć będą z TS Wisłą CANPACK Kraków. Trzymamy kciuki!