Opublikowano: 2016-11-14 12:00:38 przez system

MOSiR nie dał szans Grunwaldowi

Za nami VIII już kolejka zmagań w rozgrywkach II ligi piłki ręcznej mężczyzn i siódme zwycięstwo bochnian. Tym razem 12 listopada bocheńscy szczypiorniści znakomicie spisali się w meczu z Rudą Śląską, pokonując zespół przyjezdnych 34:27.

Bochnianie zaczęli słabo, bo w 4 minucie przegrywając 0:3, ale kolejny raz szybko odrobili straty, zdobywając 4 bramki pod rząd. To zasługa głównie Sławomira Karwowskiego, który w tym okresie trzykrotnie wpisał się do protokołu meczu. Później spotkanie było wyrównane aż do 27. minuty, w której to Mateusz Zubik zdobył bramkę numer 15. Było to impulsem dla zespołu, który zaczął grać skuteczniej. Po rzucie Mateusza Bujaka (w 30 minucie) gospodarze schodzili do szatni z wynikiem 18:16.

Początek drugiej połowy to popis rzutowy Mateusza Zubika, który zdobył 3 bramki z rzędu. Od tego momentu nasi szczypiorniści zaczęli kontrolować spotkanie i powoli zwiększali swoją przewagę bramkową nad przeciwnikiem. Mecz zakończył się zwycięstwem bochnian 34:27 i było to kolejne wygrane spotkanie przed naszą licznie zgromadzoną publicznością w Hali Widowiskowo-Sportowej im. W. Stawiarskiego.

- Zespół nasz zagrał odmiennie w dwóch połowach tego spotkania - mówił po meczu trener bochnian Marcin Bożek. - W pierwszej odsłonie zawodów nie radziliśmy sobie z grą obronną, a przeciwnicy sprawiali nam ogromny problem swoją indywidualną grą w ataku. W tym czasie popełniliśmy kilka elementarnych błędów, które nie powinny nam się zdarzyć - podkreślał szkoleniowiec. - Dobrze zaprezentowali się nasi najbardziej doświadczeni zawodnicy, tacy jak: Mateusz Zubik, Sławomir Karwowski, Filip Pach, Adrian Najuch, czy wreszcie nasz golkiper Jarosław Gut. Jestem zadowolony z kolejnego zwycięstwa i z atmosfery, jaka panuje w drużynie - podsumował.

MOSiR Bochnia & SPR Grunwald Ruda Śląska 34:27 (18:16)

Bramki dla Bochni zdobyli: Adrian Najuch 6, Sławomir Karwowski 6, Mateusz Zubik 6, Filip Pach 5, Maciej Imiołek 2, Mateusz Bujak 2, Marcin Janas 2, Łukasz Urbanowicz 2, Tomasz Orzechowski 1, Miłosz Gabiga 1, Mateusz Rogóż 1, a także Hubert Pamuła oraz bramkarze Tomasz Węgrzyn, Jarosław Gut i Krzysztof Serwatka.
Trenerem bocheńskiego zespołu jest Marcin Bożek, kierownikiem Maciej Haber, trenerem odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

Wyniki pozostałych spotkań ósmej kolejki w 4 grupie:
MKS Padwa Zamość - Krakowiak Szkoła Gortata Kraków 33:38 (13:18)
MUKS Siodemka Mysłowice - KS Viret CMC Zawiercie ......
Azoty II Pulawy - SPR Orzeł Przeworsk 24:28 (15:14)
SPR Wisła Sandomierz i MKKS Glora Katowice – nie grały
AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce - KU AZS UJK Kiece – 14 listopada.

Następny mecz bochnianie rozegrają w Krakowie w niedzielę 20 listopada z drużyną Krakowiak Szkoła Gortata. - Jesteśmy zmotywowani do tego meczu i chcemy się sprawdzić w tym spotkaniu z zespołem, który nieoczekiwanie bardzo dobrze spisuje się w rozgrywkach II ligi - mówi trener bochnian M. Bożek.

Mecz zostanie rozegrany w Hali Sportowej III Liceum Ogólnokształcącego przy Osiedlu Wysokim 6 w Krakowie. Rozpocznie się o godz. 11.30.