Kategoria: Sport
Opublikowano: 2017-04-10 12:39:53 przez system

MOSiR w International Judo League

W sobotę 8 kwietnia zawodnicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni, pod opieką trenerów Sebastiana Serwińskiego i Grzegorza Maja, uczestniczyli w Turnieju International Judo League w Bytomiu.

Zawody zgromadziły ok. 400 zawodników z całego kraju oraz kluby z Austrii i Ukrainy. Młodzi sportowcy rywalizowali na 6 matach w trzech grupach wiekowych U11, U13 i U15. Bocheński klub reprezentowało 22 zawodników, którzy łącznie wywalczyli 11 medali.

Pierwsze miejsca wywalczyli:
- Szymon Mierzwiński
- Wiktor Matykiewicz
- Oliwia Wątorek
- Wiktoria Żabczyńska

Drugie miejsca zdobyli:
- Hubert Płachczyński
- Damian Pławecki-
- Maja Twardowska
- Bianka Horawska
- Dominika Miś

Trzecie lokaty uzyskali:
- Samuel Stawiarz
- Jakub Struzik

W zawodach walczyli również: Szymon Mazurkiewicz, Bartosz Król, Fryderyk Sowa, Oliwer Żelichowski, Krzysztof Baniak, Igor Dziadowiec, Maciej Kumor, Filip Oleksy, Maciej Ryncarz, Mikołaj Filipek.

W tym samym czasie juniorzy młodsi walczyli na II eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Bytomiu. MOSiRreprezentowało czworo zawodników. Trzecie miejsca wywalczyły Julia Gut w kat. 63 kg i Izabela Wszołek w kat. 48 kg. i awansowały do finałów OOM, które odbędą się w Gorzowie Wielkopolskim. W turnieju walczyli również Mateusz Pławecki i Bartosz Więcek, ale odpadli w walkach eliminacyjnych.