Opublikowano: 2016-04-26 12:23:31 przez system

„Mosirki” awansowały do półfinałów Mistrzostw Polski

W dniach 22-24 kwietnia koszykarki Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni, z tytułem wicemistrzyń strefy małopolsko-świętokrzyskiej, reprezentowały ten okręg w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski, które odbyły się w Sopocie. Po trzydniowych zmaganiach i wszystkich wygranych meczach bochnianki awansowały do turnieju półfinałowego.

Dziewczęta z Bochni rozegrały mecze z drużynami ze Zgorzelca, Szczecina oraz gospodarzami, a więc Sopotem.

Piątek, 22.04.2016r.
MOSiR Bochnia - UKS Basket Zgorzelec 46:37 (14:16, 12:2, 10:11, 10:8)

Pierwszego dnia rywalizowały z drużyną ze Zgorzelca, która w swojej strefie zajęła III miejsce. Od samego początku wiadomo było, że aby myśleć realnie o awansie to już w pierwszym spotkaniu trzeba postarać się o zwycięstwo. Oba zespoły, czując wagę spotkania, rozpoczęły mecz nerwowo. Akcje były mało przemyślane, gra toczyła się na zasadzie „kosz za kosz” - bez wyraźnej przewagi któregokolwiek z zespołów. Po pierwszych 10 minutach 14:16 dla Zgorzelca. Żelazna obrona w drugiej kwarcie pozwoliła zatrzymać przeciwnika na zaledwie 2 punktach. Mecz zaczął przechylać się na stronę MOSiR-ek. Młodziczki w drugiej połowie kontrolowały przebieg spotkania i po ostatniej syrenie wygrały 46:37.

Sobota, 23.04.2016 r.
UKS Siódemka Sopot - MOSiR Bochnia 51:52 (9:14, 8:6, 9:18, 25:14)

W sobotę bochnianki zmierzyły się z gospodarzem. Sopot w piątek rozprawił się z Wilkami Morskimi Szczecin aż 90:37. Wiadomo było, że mecz będzie należał do kategorii dreszczowców. W pierwszym meczu drugiego dnia zmagań sportowych Zgorzelec wygrał ze Szczecinem. Wiadomość dla nas dobra, gdyż zwycięstwo z Sopotem dawało MOSiR-owi bezpośredni awans do półfinałów z I miejsca.

Od pierwszych minut to dziewczęta z Bochni zaczęły mecz bardziej zmotywowane. Ambitna obrona i dobra zespołowa gra wyprowadziły je na prowadzenie 14:9. Druga odsłona meczu z obu stron nie wyglądała dobrze. Oba zespoły raziły nieskutecznością. 8:6 dla Sopotu i na połowę udawały się do szatni z niewielkim prowadzeniem. W trzeciej kwarcie ponownie zaczęły grać składnie i szybko. Dzięki temu przed ostatnimi 10 minutami meczu zyskały 12 punktów przewagi. W czwartej kwarcie grę Sopotu wzięła w swoje ręce Magdalena Szymkiewicz, która w cały spotkaniu rzuciła 30 punktów, z czego 15 w IV kwarcie. To ona dała sygnał do ataku. Sopot zbliżył się na zaledwie 4 punkty i mecz zaczął się od nowa. Pomimo błędów w obronie, zawodni9czkom MOSiR udaje się uspokoić atak i skutecznie egzekwować rzuty osobiste. Ostatni sygnał do ataku dała jeszcze Szymkiewicz, która na sekundę przed końcem meczu trafiła za 3 pkt. Przewaga topniała do 1 punktu, ale zegar oznajmiał koniec spotkania. 52 do 51 i to Bochnia wygrała grupę ćwierćfinałową w Sopocie.

Niedziela, 24.04.2016
KK Wilki Morskie Szczecin - MOSiR Bochnia 31:47 (4:15, 11:7, 12:9, 4:16)

W niedzielę mecz ze Szczecinem. Przez całe 40 minut widać było zmęczenie po rozegranego dzień wcześniej spotkaniu z Sopotem. Po trudnym meczu młodziczki ostatecznie wygrywają 47:31 i z kompletem zwycięstw awansują do półfinałów Mistrzostw Polski.

MOSiR Bochnię reprezentowały: Gabriela Czekaj, Zuzanna Dziadoń, Emilia Gołas, Zuzanna Kierońska, Agnieszka Krawiec, Emanuela Lekka, Gabriela Leśniowska, Sara Marczyk, Magdalena Mazurek, Aleksandra Podsiadło, Jagoda Rogusz, Weronika Wilk, Magdalena Wojs, Anna Gnutek.