Kategoria: Sport
Opublikowano: 2016-08-31 15:05:03 przez system

Nadciąga górski, nocny, Runmageddon

Już w sobotę, 3 września na Zarabiu w Myślenicach odbędzie ekstremalny bieg przeszkodowy Runmageddon Myślenice, w którym weźmie udział ponad 1500 uczestników z całej Polski. W dzień zawodnicy pobiegną w formule Classic, a w nocy odbędzie się pierwsza górska edycja Runmageddonu w historii cyklu.

Na kibiców czekać będzie atrakcyjna strefa RMG Challenge, w której będzie można wygrać atrakcyjne nagrody, a dzieciaki będą mogły wyszaleć się na trasie Runmageddon KIDS. Współorganizatorami imprezy są Urząd oraz burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, a także Lasy Państwowe.

Tereny, na których odbędzie się najbliższa edycja Runmageddonu stwarzają wprost idealne warunki do organizacji biegu przeszkodowego. Uczestnicy obu edycji będą pokonywać m.in. rwący potok górski w ramach rzeki Raby. Będą przemieszczać się nie tylko wzdłuż jej brzegów, ale również samym korytem rzeki! Urozmaicone brzegi, na zmianę skały, zarośla i piaszczysto-błotniste tereny mocno utrudnią przebycie trasy. Poza tym wbiegając w gęste górskie lasy zawodnicy będą mogli liczyć na orzeźwiające tchnienie, które odpręży i przygotuje ich na kolejne szalone przeszkody. Jedną z nich będzie stok Stacji Narciarskiej Myślenice, zlokalizowany na północno - wschodnim zboczu góry Chełm (654 m n.p.m.), który pokonywać będą uczestnicy wyłącznie dziennej edycji Runmageddonu.

Organizatorzy przygotowali szereg ciekawych przeszkód, których skala trudności zaskoczy nawet największych wyjadaczy biegów ekstremalnych. Warto tutaj wspomnieć o podwójnej ślizgawce o długości 60 m każda. To istne szaleństwo na zboczu, oznaczające szybki zjazd z góry Chełm zakończony orzeźwiającą kąpielą błotną. W trakcie jazdy będzie można podziwiać piękne widoki oraz dalszy etap trasy. Do wyboru dwie wersje - podstawowa - gładki zjazd, oraz hardcorowa - z hopką! Jedną z najbardziej wymagających przeszkód na Runmageddonie Myślenice tradycyjnie jest „Ta Jedyna", która oznacza linię rozciągniętą pomiędzy dwoma brzegami Raby. W najbliższej edycji biegu popłoch wśród zawodników siać będą tym razem dwie bliźniacze liny o długości 50 m. Stąpając po cienkiej linie uczestnicy otrzymają wsparcie jedynie w postaci jej wyżej zawieszonej bliźniaczki. Tylko te dwie liny, zmysł równowagi oraz siła mięśni ramion może uratować uczestnika przed mroźnym uściskiem rwącego prądu Raby. Z drugiej strony kąpiel w Rabie jest nieunikniona za sprawą innej wymyślnej przeszkody, którą są zasieki wodne usytuowane w rwącym nurcie rzeki.

Uczestnicy górskiej edycji Runmageddonu będą wielokrotnie wspinać się m.in. po linach, po drabinkach i po rurach, warto zadbać zatem o siłę rąk. Przyda się również na przeszkodzie o nazwie „Indiana", której pokonanie oznacza wdrapanie się na ciężarówkę kamaz i skok na linie podwieszonej do dźwigu, wprost do specjalnie przygotowanego basenu. Wielką atrakcją będzie z pewnością przeszkoda „Paintball Fight", która pozwoli sprawdzić nie tylko siłę, sprawności i koordynację, ale również celność przy użyciu profesjonalnego sprzętu paintballowego. Zadaniem uczestników będzie trafienie do nieruchomego celu. Kto nie trafi - wykonuje karne „padnij-powstań"! Nie zabraknie również słynnego „spaceru z pieskiem", czyli ciągnięcia za sobą ciężkiego głazu na lince. Ponieważ sobotnia edycja odbywa się w górach, uczestnicy będą musieli zaciągnąć swojego „zwierzaczka" na górę i następnie ściągnąć go na dół. „Spacer z pieskiem" czeka tego, kto nie przebrnie przez przeszkodą mentalną, w ramach której testowana będzie wiedza zawodników na temat zyskujących ogromną popularność na świecie Pokemonów!

W trakcie trwania biegów z przeszkodami kibice będą mogli odwiedzić specjalnie zaprojektowaną strefę Challenge Games, na której rozstawione zostaną wybrane przeszkody (ścianka, rig, lina, podesty, hope to rope) specjalne dla osób chcących sprawdzić swoje umiejętności, a przy okazji mogą wziąć udział w przygotowanych przez trenerów konkurencjach. Będzie można wygrać ciekawe gadżety, zarówno Runmageddonu jak i innych partnerów.

Organizatorzy Runmageddonu wychodzą z założenia, że szczęśliwe dzieci to brudne dzieci, dlatego tradycyjnie zorganizują specjalne dla nich zabawę w formule kids. W pakiecie startowym bandana Runmageddonu, specjalnie przygotowane trasy, mili wolontariusze, brak pomiaru czasu, a na mecie dla każdego medal. Dzieciaki startować będą o 10:15, 11:15, 12:15 i 13:15. Zapisy na miejscu oraz na www.runmageddon.pl

W piątek i sobotę, 2 i 3 września, w Hali Sportowej w Myślenicach na Zarabiu odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi lub szpiku dla każdego pacjenta, który zostanie zakwalifikowany do przeszczepienia. Akcję przeprowadzą organizatorzy Runmageddonu, wierząc w słuszność idei dawstwa szpiku, która może uratować życie niejednemu człowiekowi. Rejestracja jest całkowicie bezpłatna ponieważ jej koszty czyli 180 złoty jest pokrywany przez Fundację DKMS.