Kategoria: Sport
Opublikowano: 2017-01-09 22:48:11 przez system

Noworoczny Turniej Piłki Ręcznej Dzieci w Kopalni Soli

W niedzielę 8 stycznia w Kopalni Soli w Bochni odbył się Noworoczny Turniej Piłki Ręcznej Dzieci. Organizator zawodów - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni - gościł w Turnieju 10 zespołów, m.in. z Bochni, Bogucic, Gawłowa, Jadownik, Proszówek, Krakowa, Libuszy i Tarnowa.

W Turnieju udział brała młodzież klas IV i młodszych szkół podstawowych. Atmosfera w kopalni była gorąca, a temperatura wyższa niż na powierzchni. Do podziemi zjechali nie tylko zawodnicy, ale również całe rodziny (również spoza Bochni), które kibicowały młodym szczypiornistom.

Tabela końcowa Turnieju:
I Wiertmet Libusza
II SKS Kusy Kraków
III Krakowiak Kraków
IV PSP nr 2 Bochnia
V PM MPEC Tarnów
VI Solne Tygryski
VII Gawłów
VIII Jadowniki
IX Bogucice
X Błyskawica Proszówki

Po gorących walkach na parkiecie nastąpiła w końcu najmilsza część Turnieju. Dyrektor MOSiR Bochnia Sabina Bajda oraz wicedyrektor klubu Dorota Błoniarczyk wręczały zespołom kruszce solne, a zawodnikom pamiątkowe medale.

Medale na szyjach zawodników i trenerów zawieszał również Ryszard Tabor, koordynator grup młodzieżowych piłki ręcznej MOSiR Bochnia.

Nad przebiegiem całego turnieju czuwał kierownik sekcji piłki ręcznej Władysław Wójcik, który składa serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy w znaczny sposób pomagali przy organizacji całego przedsięwzięcia. Należą się one szczególnie Jakubowi Pachowi, pomysłodawcy Turnieju oraz Piotrowi Węgrzynowi, który zorganizował ekipę sędziowską.