Opublikowano: 2016-11-21 12:12:48 przez system

Owocna sobota judoków

W minioną sobotę 19.11.2016 r. zawodnicy sekcji judo Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni uczestniczyli w trzech wielkich imprezach sportowych: w Pucharze Polski Młodzików i Młodziczek oraz Turnieju Judo Juniorek i Juniorów Judo Baltic CUP 2016 w Gdyni, a także w Międzynarodowym Turnieju Judo w Martin na Słowacji.

I MIEJSCE DRUŻYNOWO I 3 ZŁOTA W PUCHARZE POLSKI MŁODZICZEK I MŁODZIKÓW

Nasze mistrzynie już po raz trzeci potwierdziły swoją świetną formę, wygrywając kolejny Puchar Polski. W swoich kategoriach wagowych pokonały zdecydowanie wszystkie rywalki i stanęły na najwyższym stopniu podium: Oliwia Wątorek w kat. 44 kg, Wiktoria Żabczyńska w kat. 57 kg, Julia Gut w kat. 63 kg.

Dobrze spisali się też nasi młodzicy, zajmując punktowane miejsca: V Mikołaj Filipek w kat. 42 kg, VII Wiktor Matykiewicz w kat. 60 kg.

ZŁOTO I BRĄZ W TURNIEJU JUDO JUNIOREK I JUNIORÓW
W tym samy dniu rywalizowali juniorzy i juniorki. Swoją dominacje w kategorii 60 kg potwierdził po raz kolejny Krzysztof Kozak, nie dając rywalom żadnych szans w walkach. Brązowy medal zdobyła też Wiktoria Pers w kategorii 57 kg.

W turnieju startowali także Dawid Zajączkowski i Konrad Stanuszek, niestety nieznacznie (przez karę) przegrali walkę eliminacyjną i nie mieli szans już powalczyć w dalszym toku zawodów.

Opiekunem na powyżej opisywanych zawodach był Waldemar Kowalski.

3 ZŁOTA , 3 SREBRA i 6 BRĄZÓW NA MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU W MARTIN NA SŁOWACJI

Bardzo mieszana grupa wiekowa od 9 do 16 lat wyjechała na Międzynarodowy Turniej Judo do zaprzyjaźnionej sekcji w mieście Martin na Słowacji.

W turnieju startowało około 500 zawodników na pięciu matach. Nasi judocy jak zwykle wyróżniali się i techniką i zaangażowaniem w walkę, co w efekcie przyniosło wymierne rezultaty.

I miejsce zdobyli: Jakub Nosalski w kat. U17 73 kg, Maja Twardowska w kat. U 13 48 kg, Krzysztof Baniak w kat. U15 42 kg,
II miejsce: Radosław Kowalski w kat. U15 38 kg, Iza Wszołek w kat. U17 48 kg, Oliwer Żelichowski w kat. U13 46 kg,
III miejsce: Filip Oleksy w kat. U15 55 kg, Karol Kowalski w kat. U17 55 kg, Kacper Kubas w kat. U15 55 kg, Mateusz Pławecki w kat. U17 60 kg, Antoni Juszczyk w kat. U13 46 kg, Piotr Tobiasz w kat. U11 34 kg.

V miejsca: Igor Dziadowiec w kat. U15 38 kg, Szymon Mierzwiński w kat. U11 42 kg,
VII miejsce: Michał Ćwik w kat. U11 34 kg.

Opiekunem judoków na Słowacji była Sabina Bajda dyrektor MOSiR Bochnia i wiceprezes KOZJudo.