Kategoria: Sport
Opublikowano: 2016-06-02 13:25:37 przez system

„Piątka” mistrzem VIII edycji Turnieju Grup Naborowych

Znamy już mistrza VIII edycji Turnieju Grup Naborowych w Piłce Ręcznej. W środę 1 czerwca reprezentacje bocheńskich szkół podstawowych rozegrały ostatnią kolejkę sezonu 2015/16.

Znamy już mistrza VIII edycji Turnieju Grup Naborowych w Piłce Ręcznej. W środę 1 czerwca reprezentacje bocheńskich szkół podstawowych rozegrały ostatnią kolejkę sezonu 2015/16.

I tym razem bój był zacięty. Trzeba przyznać, że wszystkie zespoły starały się zaprezentować z jak najlepszej strony i jeszcze w ostatnich spotkaniach wywalczyć możliwe punkty. W tej edycji w zawodach udział wzięły aż trzy drużyny reprezentujące PSP nr 5 w Bochni, dwie PSP nr 2 oraz Solne Tygryski.

W ostatniej kolejce rozegrano 9 meczy. Poniżej ich rezultaty.
PSP nr 2 II - PSP nr 5 III 1:3
PSP nr 2 I - Solne Tygryski 4:2
PSP nr 5 III - PSP nr 5 I 2:12
PSP nr 2 I - PSP nr 2 II 10:1
Solne Tygryski - PSP nr 5 II 2:9
PSP nr 5 I - PSP nr 2 I 3:2
Solne Tygryski - PSP nr 5 III 5:2
PSP nr 5 II - PSP nr 2 II 8:2
PSP nr 5 I - PSP nr 5 II 4:8

W tej kolejce najlepiej radził sobie drugi zespół chłopców PSP nr 5, ale ostatecznie po ośmiu kolejkach najwięcej punktów zgromadziła pierwsza drużyna z tej szkoły, złożona z samych dziewczyn! Obydwie reprezentacje do turnieju przygotowane zostały przez nauczyciela wychowania fizycznego Dariusza Marszałka. Drugi zespół PSP nr 5 zajął w końcowej tabeli II miejsce - ex aequo z drużyną PSP nr, I szkoloną przez Dorotę Budzyn. Jej kolejny zespół zajął czwarte miejsce.

Na zakończenie Turnieju jego uczestnicy otrzymali z rąk Sabiny Bajdy, dyrektor MOSiR Bochnia oraz Doroty Błoniarczyk, wicedyrektor Ośrodka, dyplomy i medale. Mistrzyniom wręczono pamiątkowy puchar.

- Gratulujemy zwycięstwa mistrzyniom VIII Turnieju Grup Naborowych w Piłce Ręcznej - mówi Sabina Bajda, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni, organizator zawodów. - Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w tegorocznej edycji Turnieju, a ich nauczycielom za przygotowanie uczniów do tych zawodów.-

Kierownik sekcji piłki ręcznej MOSiR Bochnia Władysław Wójcik, który był koordynatorem Turnieju i czuwał nad ich prawidłowym przebiegiem ma nadzieję, że zainteresowanie tą dyscypliną wśród młodzieży szkolnej wciąż będzie rosnąć - Cieszymy się, że Turniej organizowany przez nasz Ośrodek jest popularny. Co roku kibicujemy wszystkim. Tych, którzy zajęli słabsze miejsca prosimy, by się nie zniechęcali, ważna jest bowiem ogólna postawa na parkiecie i chęć grania. Zapraszamy zatem już za rok.-