Opublikowano: 2016-03-07 10:08:20 przez system

Pierwsze punkty szczypiornistów

Długo nam przyszło czekać na zwycięstwo - ale w końcu przyszło! W sobotę 5 marca bocheńscy szczypiorniści pokonali u siebie Ostrowiec Świętokrzyski i tym samym zdobyli pierwsze punkty.

Na pewno boxcheńskim zawodnikom w ostatnim czasie trudno było wychodzić na parkiet ze świadomością tak wielu przegranych spotkań. Wiele z nich wydawało się utraconych albo przez wyjątkowo słabą postawę na parkiecie, albo przez zwyczajny brak szczęścia. Z zeropunktowym wynikiem tkwili jak zaklęci, a odczarowanie druzyny wydawało się już dla niektórych wręcz nieprawdopodobne. Tym bardziej więc z wielką radością wierni kibice przyjęli wynik ostatniego spotkania.

W meczu z Odlewnią bocheńskim zawodnikom nie brakowało waleczności. Zespół MOSiR Bochnia znakomicie sprawdzał się w obronie i zdobywał kolejne bramki ,utrzymując przewagę aż do 26 minuty. Później nastąpił nieco gorszy czas dla gospodarzy, i dlatego pierwszą połowę zakończyliśmy z jednobramkową stratą 15:16. Znów obawialiśmy się powtórki z innych spotkań, kiedy to różnica była niewielka, ale jednak okazywała się nie do zniwelowania. W drugiej części zmobilizowani przez trenera bochnianie pokazali się na parkiecie naprawdę z dobrej strony. Różnica (na ich korzyść) była już znacząca, bo po 44 minucie już sześciobramkowa (25:19). Końcówka spotkania była bardzo nerwowa. Goście usiłowali nadrobić straty, ale drużyna MOSiR-u nie dała sobie odebrać zwycięstwa i wygrała dwiema bramkami.

- Cieszymy się z pierwszych punktów - mówił na konferencji prasowej trener bochnian Ryszard Tabor. - Pokazaliśmy dziś nasz bocheński charakter, czyli walkę, tym razem okraszoną punktami i to jest najważniejsze. Prawdopodobnie wiele zespołów w naszej sytuacji albo by odpuściło ligę, albo by nie miał kto grać. My walczymy, my pracujemy i za to cenię chłopaków, za to cenię panią dyrektor, że ma tyle cierpliwości do nas.-

MOSiR Bochnia - KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 29:27 (15:16)

Bramki dla MOSiR zdobyli: Imiołek 2, Budziosz 6, Bujak 1, Najuch 4, Zubik 5, Nowak 2, Janas 3, Janus 1, Lysy 3, Spieszny 2
Karne: 3/3
Kary: 12 min.

Bramki dla KSZO Ostrowiec: Kazhanewski 5, Fugiel 5, Sękowski 3, Bajwoluk 2, Afanasjew 7, Kwiatkowski 1, Wojkowski 4.
Karne: 5/5
Kary: 14 min.

Wyniki pozostałych spotkań 18. kolejki w grupie B:
MKS Nielba Wągrowiec - KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 30:32 (17:15)
UKS Olimp Grodków - MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 28:37 (13:19)
Viret CMC Zawiercie - SPR Tarnów 25:25 (11:17)
MTS Chrzanów - MSPR Siódemka Legnica 32:25 (16:14)
KSSPR Końskie - LKPR Moto-Jelcz Oława 28:24 (11:11)
SRS Czuwaj Przemyśl - MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie - przełożone

Kolejne spotkanie szczypiorniści z Bochni rozegrają w najbliższą sobotę na wyjeździe z drużyną SRS Czuwaj Przemyśl. W Bochni natomiast będziemy mieli okazję im kibicować za dwa tygodnie 19 marca, kiedy to gościć będą KPR Ostrovię Ostrów Wielkopolski.