Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-12-14 12:02:08 przez system

Piłka ręczna: MOSIR umocnił się… na ostatniej pozycji

Czy tym razem przegraną można tłumaczyć pechowa trzynastką? Raczej nie. Wiadomo było, że spotkanie z zespołem znajdującym się na piątym miejscu w tabeli będzie trudne.

Nie można odmówić woli walki bochnianom, ale przeciwnika mieli mocnego. Udało się im w tym spotkaniu doprowadzić do remisu 6:6 (w 12-ej minucie), ale to jednak gospodarze mieli decydujący głos w spotkaniu. Taki wynik tylko ich rozdrażnił i wbili gościom w następnych siedmiu minutach kolejno pięć bramek pod rząd. Pierwsza połowa zakończyła się znaczącą, ośmiobramkową przewagą Legnicy. Drugą zaczęła się dla bochnian słabo. Już po chwili nie obronili trzech rzutów przeciwnika i to chyba ostatecznie ich osłabiło. Do końca spotkania zdołali dorzucić dwie bramki, przeciwnik jeszcze jedenaście(!).

Meczem z Legnicą, który był zarazem trzynastym z kolei spotkaniem tego sezonu, szczypiorniści MOSi8R Bochnia zamknęli rozgrywki I rundy, nie zdobywając w niej żadnego punktu. Jesteśmy beniaminkiem w tych rozgrywkach i na pewno jest nam trudno.

MSPR Siódemka Miedź Legnica - MOSiR Bochnia 33:21 (19:11)

Siódemkę reprezentowali: Mazur, Stachurski, Nastaj 11, Mosiołek 5, Szuszkiewicz 4, Antosik 3, Cegłowski 3, Dobrasiak 2, Skiba 2, Majewski 1, Płaczek 1, Wita 1, Czuwara, Będzikowski, Duda.

W skład drużyny MOSiR wchodzili: Węgrzyn, Gut, Król 7, Nowak 4, Spieszny 4, Janus 3, Janas 1, Jewiarz 1, Najuch 1, Budziosz, Imiołek, Kozioł, Pach, Więcek.

Wyniki pozostałych spotkań 13. kolejki:
LKPR Moto-Jelcz Oława - SPR Tarnów 35:31 (16:14)
KSSPR Końskie - KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 37:25 (20:11)
SRS Czuwaj Przemyśl - KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 28:34 (19:21)
Olimpia Piekary Śląskie - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 27:27 (14:16)
MTS Chrzanów - Nielba Wągrowiec 31:30 (19:15)
Viret CMC Zawiercie - UKS Olimp Grodków 23:23 (9:10)

W tabeli pierwsze siedem miejsc bez zmian. Przetasowania zaczęły się od miejsca ósmego, z którego to po trzynastej kolejce na jedenaste spadł Ostrowiec Świętokrzyski. Spadek o dwa miejsca zaliczył też Wągrowiec. Do góry o dwa oczka przesunęła się drużyna Chrzanowa i KSSPR Końskie, o jedno miejsce Grodków.

Następne spotkanie - 14. kolejkę, a jednocześnie pierwszy mecz II rundy, rozegrane zostanie po Nowym Roku. I będzie to dopiero luty. 6-ego tegoż miesiąca u siebie będziemy gościć UKS Olimp Grodków. Mecz jak zwykle w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Poniatowskiego 32, początek o godz. 18.00.

Bieżące informacje na temat drużyny dostępne są na Facebooku MOSiR Bochnia - piłka ręczna