Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-11-19 13:21:15 przez system

Piłka ręczna: "Piątka" za "Dwójkę"

W środę 18 listopada mieliśmy okazję obserwować zmagania reprezentacji bocheńskich szkół podstawowych w II kolejce Turnieju Grup Naborowych w Piłce Ręcznej.

W listopadzie do rozgrywek sezonu 2015/16 dołączyła drużyna PSP nr 7, zamykając tym samym liczbę rywalizujących zespołów. W sumie więc jest ich siedem - oprócz wspomnianego trzy reprezentacje z PSP nr 5, dwie z PSP nr 2 i jedna z PSP nr 4.

Przypomnijmy, że drużyny spotykają się raz w miesiącu, by pod koniec roku szkolnego wyłonić zwycięzców VIII już edycji tych rozgrywek.

W listopadowej kolejce nie brakowało adrenaliny nie tylko wśród młodych szczypiornistów. Ogromne emocje towarzyszyły też nauczycielom wychowania fizycznego, którzy przygotowują swoich podopiecznych do opisywanych spotkań. Wszyscy dzielnie walczyli o kolejne punkty.

Wyniki meczy II kolejki:

PSP nr 2 I – PSP nr 5 I 2:3
PSP nr 2 II – PSP nr 5 II 2:6
PSP nr 5 III – PSP nr 7 1:2
PSP nr 4 – PSP nr 2 I 1:13
PSP nr 2 II – PSP nr 5 III 3:1
PSP nr 4 – PSP nr 7 1:6
PSP nr 2 I – PSP nr 5 II 5:3
PSP nr 2 II – PSP nr 5 I 0:8
PSP nr 5 II – PSP nr 7 7:0
PSP nr 5 I - PSP nr 5 III 11:1

Najwytrwalsza okazała się pierwsza drużyna PSP nr 5. Skład tego zespołu stanowią wyłącznie dziewczyny. W środę rozegrały one trzy mecze, we wszystkich odniosły zwycięstwa. Jedną bramką wyprzedziły zespół, który w październikowej kolejce zajął I miejsce w tabeli - PSP nr 2 I.

Po dwóch kolejkach na czele tabeli stanął pierwszy zespół "Piątki" prowadzony przez Dariusza Marszałka, który pokonał swoich najgroźniejszych rywali - drużynę Doroty Budzyn z pierwszego zespołu "Dwójki", tym samym przesuwając ich na drugą pozycję. Kolejne dwa zespoły, zajmujące w tabeli końcowej III i IV miejsce, rozegrały mniej meczy niż ich koledzy i koleżanki. To druga drużyna PSP nr 5, również szkolona przez D. Marszałka, ale składająca się z chłopców, która po pięciu spotkaniach ma 6 punktów i zespół PSP nr 7 Łukasza Gicali, który zaledwie po trzech meczach już zdobył 4 punkty. Na piątym miejscu znajduje się druga drużyna PSP nr 2, prowadzona przez D. Budzyn. Szóstą pozycję zajmują uczniowie z trzeciej drużyny PSP nr 5 Michała Golińskiego - dzielnie stawiają oni czoła starszym od siebie o rok kolegom i koleżankom. Tabelę zamyka reprezentacja PSP nr 4 Jakuba Pacha, która jeszcze nie zdobyła punktów.