Kategoria: Sport
Opublikowano: 2017-02-27 00:10:10 przez system

Po raz trzeci pobiegli Tropem Wilczym

W niedzielę 26 lutego Bochnia była jednym z blisko 250 miast w Polsce (i nie tylko), w których rozgrywano V edycję Biegu Tropem Wilczym, poświęconego pamięci Żołnierzy Niezłomnych.

Biegacze w naszym mieście Wilczym Tropem pobiegli już trzeci raz i trzeci raz pokonywali symboliczne 1963 metry, nawiązujące do daty śmierci ostatniego Wyklętego, na terenie Parku Uzbornia, świetnie nadającego się do takich celów.

Biegnących osób było blisko 100, od kilkulatków po osoby w wieku dojrzałym. Wszyscy otrzymali bezpłatnie specjalne pakiety, zawierające m.in. okolicznościowe koszulki. Wszyscy też po zakończonym biegu zostali udekorowani medalami, które wręczali: obecny burmistrz Stefan Kolawiński i pierwszy burmistrz odrodzonego samorządu Teofil Wojciechowski.

Po zakończeniu Biegu Honorowego na start stawili się śmiałkowie, w liczbie 20, którzy mieli zmierzyć się z trasą Biegu Głównego, liczącego sobie 3,7 kilometra. Nie długość trasy była tu główną przeszkodą, ale różnica wzniesień, dochodząca do 35 metrów.

Nie stanowiło to jednak większej przeszkody dla uczestników, którzy po około kwadransie stawili się w komplecie na mecie. Ten bieg, w przeciwieństwie do poprzedniego był punktowany i wśród pań zwyciężyła, z czasem 15 min. 49 sek. Gabriela Wolak, przed Iwoną Adamiec (16.01) i Anną Rosiek 916,31). Wśród panów, podobnie jak w zeszłym roku, zwyciężył duet braci Adama i Michała Rębilasów z czasem 12,28. Na miejscu trzecim uplasował się Adrian Barnaś z czasem 12,46. Zwycięzcy z rąk burmistrza odebrali okolicznościowe puchary.

Imprezę, podobnie jak w latach poprzednich zorganizowały wspólnie Starostwo i Stowarzyszenie "Bocheńska Dwójka", które logistycznie wsparły: 6 Brygada Powietrznodesantowa z Krakowa, Szpital Powiatowy w Bochni i Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej "Najemnicy Bocheńscy".