Kategoria: Sport
Opublikowano: 2017-02-23 18:06:28 przez system

Pobiegną dla Agnieszki

Trwają zapisy na bieg charytatywny dla mieszkanki Leksandrowej

1 kwietnia w Puszczy Niepołomickiej odbędzie się bieg charytatywny pn. “Biegnę dla Agnieszki”.

Agnieszka Wietrzak to młoda kobieta, która pochodzi z Leksandrowej w gm. Nowy Wiśnicz. Samotnie wychowuje 7-letniego synka Filipa. Niestety, życie napisało dla nich obojga trudny scenariusz. Z końcem grudnia 2015 roku Agnieszka dostała nagłego i niespodziewanego ataku padaczki, choć nigdy nie narzekała na problemy ze zdrowiem. Tomografia głowy wykazała, że ma guza mózgu, a rezonans tylko potwierdził tę straszną diagnozę. Najgorsze jednak było przed nią, po wykonaniu biopsji słowa lekarza były niczym wyrok: złośliwy rak mózgu. Nieoperacyjny. W tamtym momencie rozpoczęła się jej walka z gwiaździakiem anaplastycznym, która trwa do dziś…

- Do tej pory to Agnieszka niosła pomoc innym, udzielając się chętnie w różnych akcjach społecznych typu Szlachetna Paczka. Dziś sama należy do grona osób, które tej pomocy potrzebują. Staramy się pomóc jej w każdy możliwy sposób, w tym wypadku poprzez bieg charytatywny. Naszym głównym celem jest pozyskanie funduszy na jej leczenie, ale nie tylko o to tutaj chodzi. Świadomość, że ktoś o Ciebie walczy i chce Ci pomóc jest bezcenna i pomaga w walce z chorobą. Ponadto nie robimy tego tylko dla niej, ale także dla jej małego synka, który ma tylko ją - mówią przyjaciele Agnieszki wraz z Grupą Biegową “Bochnia Biega”.

Biegi odbędą się w Puszczy Niepołomickiej, będą to dwa biegi na dwóch dystansach – Bieg Główny na 18 km oraz Marszobieg na 6 km. Dodatkowo odbędą się Biegi dla Dzieciaków.

Podczas eventu organizatorzy zaplanowali także zbiórkę plastikowych zakrętek, stoisko z ciastami oraz bazarek rękodzieła. Wszystkie pieniądze, które uda się im zebrać zostaną w całości przekazane na leczenie Agnieszki.

Zapisy na Bieg Główny i Marszobieg:
http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=2906

Zapisy na Biegi dla Dzieci:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe8Bl64QIX1PDcWekwrViSnyqE4R-ADT0Z4xooeh8KuprSBkA/viewform

Regulamin zawodów:
https://drive.google.com/open?id=0B8b-f0pndg3pdDdLMWNnVUFDd00

Załączniki nr 2 / Zgoda na udział dziecka:
https://drive.google.com/open?id=0B8b-f0pndg3pSWlWcnNmM1JKUnc

Załącznik nr 3 / Regulamin Biegu dla Dzieci:
https://drive.google.com/open?id=0B8b-f0pndg3pb0lORjhwVlFFVW8

W razie pytań organizatorzy proszą o kontakt przez Facebooka lub mailowy: biegnedlaagnieszki@gmail.com