Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-10-15 15:13:16 przez system

Podziemne strzelanie

10 i 11 października odbywały się w Bochni IX Ogólnopolskie Podziemne Zawody Strzeleckie z broni pneumatycznej.

Do zawodów zgłosiła się rekordowa liczba, bo aż 174 zawodników, a to zmusiło organizatorów do wykonania dodatkowej mobilnej strzelnicy.

Pośród zawodników znaleźli się m. in. mistrzowie i laureaci wielu konkurencji strzeleckich, np.: Łukasz Czapla - 7–krotny Mistrz Świata w strzelaniu do ruchomej tarczy; Marlena Stec (WKS Śląsk Wrocław) - I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, Mistrzyni Dolnego Śląska; Mateusz Zych (HTS Kraków) - Mistrz Polski Juniorów Młodszych, I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży; Michał Bogdziun (WKS Śląsk Wrocław) - Mistrz Polski w strzelaniu 3x20; Agata Nowak (Star Starachowice) - I miejsce w Mistrzostwach Młodzieżowych Świata w Chinach; Norbert Ejzler (Agat Złotoryja) - I miejsce w Międzynarodowych Zawodach w Hradcach (Czechy), V-ce Mistrz Polski Juniorów Młodszych.

Po emocjach strzeleckich w Kopalni wręczono medale i dyplomy.

11 października – w drugi dzień zawodów – areną zmagań strzeleckich była hala sportowa I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni. Tam też rozstrzygnięty został finał finałów.

Na poszczególnych miejscach uplasowali się:

Finał pistolet pneumatyczny
1. Natalia Król – Śląsk Wrocław
2. Agata Nowak – Świt Starachowice
3. Oliwia Dąbrowska – ŚTS Tychy

Finał karabin pneumatyczny
1. Marlena Stec – Śląsk Wrocław
2. Mateusz Zych – LOK HTS Kraków
3. Aleksandra Zaparucha – Śląsk Wrocław

W super finale zwyciężyła Marlena Stec ze Śląska Wrocław, której zastępca burmistrza Robert Cerazy wręczył główną nagrodę - puchar ufundowany przez burmistrza Bochni.

Zawody z uwagą obserwowali przedstawiciele Małopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego z prezesem Markiem Stasiakiem. i jego zastępcą Piotrem Ludwigiem.

Wydarzenie uświetnił występ Orkiestry Dętej z Baczkowa oraz pokaz zespołu cheerleaders z Gimnazjum nr 1 w Bochni.

Organizatorem Zawodów było Ognisko TKKF „Promień” na czele z prezesem Mieczysławem Balickim.