Kategoria: Sport
Opublikowano: 2019-01-02 19:26:46 przez system

Podziemny szczypiorniak

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni serdecznie zaprasza na III Turniej Piłki Ręcznej Dzieci w Kopalni Soli Bochnia.

Turniej piłki ręcznej dzieci w Kopalni Soli Bochnia po raz pierwszy odbył się w styczniu 2017 roku. Udział wzięli w nim chłopcy urodzeni wroku 2006 i młodsi. Areną zmagań była sala sportowa w Komorze Ważyn w Kopalni Soli Bochnia. W turnieju wzięło udział 10 zespołów i rywalizowano systemem każdy z każdym. Turniej okazał się wspaniałą imprezą, dzięki której młodzież mogła rywalizować na bardzo wysokim poziomie.

Udział w turnieju pozwala łączyć aspekty sportowe ze zdrowotnymi.Dzieci mają szansę sportowej rywalizacji w uzdrowiskowych podziemiach Kopalni. Wspólne przebywanie w podziemiach Kopalni przyczynia się również do integracji dzieci i nawiązania kontaktów pomiędzy kadrą trenerską z róznych klubów.

Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę, a wszystkie drużyny otrzymują puchar w formie kruchu solnego.Dekoracji zwyciezców dokonują zaproszeni goście.

Z roku na rok coraz więcej zespołów jest zainteresowanych udziałem w naszym turnieju, dlatego zwiększyliśmy liczbę drużyn do 12. Kolejna edycja turnieju planowana jest na 6 stycznia 2019 roku.
Wszelkie informacje o turnieju dostepne są na stronie:http://mosir.bochnia.pl/turnieje/noworoczny-turniej-pilki-recznej-dzieci-w-kopalni-soli/ Będzie także relacja na żywo na kanale you tubowym Mosir Bochnia TV.

W tego rocznej edycji udział biorą:

SKS Kusy Kraków
UKS Kruki Skrzyszów
UKS Krakowiak 85Kraków
UKS Wiertmet Libusza
KS Szczypiorniaki Kraków
UKS Olimpijczyk Racławice
PGE Vive I Kielce
PGE Vive II Kielce
SPR Stal Mielec
UKS Orawa Jabłonka
MOSiR I Bochnia
MOSiR II Bochnia

Gośćmi specjalnymi turnieju będą byli reprezentacji Polski.