Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-11-09 16:15:22 przez system

Pokonany Skrzyszów, przegrana z Kusym

W miniony weekend bocheńscy kibice piłki ręcznej mieli okazję oglądać u siebie nie tylko eliminacje pierwszoligowców do Pucharu Polski, ale również dwa mecze rozgrywane w Małopolskiej Lidze.

Dużą satysfakcję miał trener juniorów młodszych MOSiR Bochnia Marcin Bożek, którego podopieczni w piątkowy wieczór spotkali się na hali I LO z drużyną Skrzyszowa.

Dominacja bochnian widoczna była już od samego początku i naszym gościom trudno było odnaleźć się po każdej mocnej akcji gospodarzy. Już na przerwę schodziliśmy z dobrym wynikiem, przewyższającym Skrzyszów o siedem bramek. Mecz zakończyliśmy przewagą piętnastu! Najwięcej dla MOSiR-u zdobył ich Iwo Stopczyński.

Możemy pochwalić chłopców za postawę na boisku. Zasłużenie zdobyli dwa punkty pomimo braku Oliwera Chomy, który w tym dniu był chory. Pozostali zawodnicy stanęli na wysokości zadania i zdobyli zwycięstwo. - Miejmy nadzieję, że ta dobra gra zaowocuje w przyszłych meczach, gdyż kolejni nasi rywale prezentują wyższy poziom sportowy - mówi trener M. Bożek.

MOSiR Bochnia - SPRT LUKS Skrzyszów 32:17 (16:9)

MOSiR Bochnię reprezentowali i bramki strzelili: Karol Kram 2, Wiktor Czubala 4, Kacper Lipina, Michał Dobrzański 5, Michał Budzyn 2, Jakub Pagacz 1,Krzysztof Goliński 4, Filip Fasuga 3, Mateusz Łącki, Marcin Jakubowski, Iwo Stopczyński 10, Przemysław Mucha, Grzegorz Drzazga, Filip Gumuła 1, Marcel Bożek, Maksymilian Pach.

Po trzech meczach nasi chłopcy zajmują obecnie wysoką, trzecią pozycję w tabeli małopolskich rozgrywek.

Wychowankowie Krzysztofa Kutrzeby rozpoczęli w niedzielę (8 listopada) drugą rundę rozgrywek ligowych. Po pierwszej, w której w sumie rozegrali cztery mecze, zajmowali z dwoma punktami czwarte miejsce. Tym razem przyszło im się zmierzyć z krakowianami, którzy wyprzedzali bochnian o jedno miejsce i mieli już na koncie pięć punktów.

Mimo mocniejszej pozycji przyjezdnych gospodarze liczyli po cichu na wygraną. Ta jednak nie przyszła. Już po pierwszej połowie schodzili na przerwę ze stratą 6 bramek, na koniec spotkania 11.

MOSiR Bochnia =- SKS Kusy Kraków 20:31 (8:14)

W skład MOSiR Bochnia wchodzili: Michał Rabiasz, Paweł Piwowarski 1, Sławomir Michałczyk, Tymoteusz Dobrzański 1, Dawid Wąs, Paweł Waśniowski 1, Krzysztof Mazur, Maciej Mleczko 6, Mateusz Trojanowski, Damian Obroślak 1, Tomasz Orzechowski 4, Kamil Pagacz 1, Tomasz Paczyński, Andrzej Górecki, Krzysztof Paczyński 3, Wiktor Suchodolski 2.

Kolejne zmagania szczypiornistów:

Juniorzy młodsi
Przed zespołem M. Bożka 14 listopada wyjazdowe spotkanie z Pałacem Młodzieży w Tarnowie. Mecz rozpocznie się o godz. 11.00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 23. Juniorzy młodsi mają również zaległy mecz (nowego terminu jeszcze nie wyznaczono) z Krakowiakiem Kraków. Na 28 listopada planowany jest mecz w Bochni z Libuszą, ale być może zostanie rozegrany tydzień wcześniej. Jeżeli tak - o zmianie poinformujemy.

Juniorzy
Juniorzy 15 listopada spotkają się na wyjeździe w Libiążu z liderem PMOS Chrzanowem. Natomiast już wiemy, że naszych starszych szczypiornistów będziemy mogli wspierać dopingiem podczas trzeciej kolejki II rundy, która odbędzie się w ostatnią niedzielę listopada 29 -ego, kiedy to w Hali Widowiskowo-Sportowej gościć będziemy PM Tarnów (początek meczu o godz. 9.00).

Młodzicy
Przełożony został (nowego terminu jeszcze nie znamy) planowany na wyjeździe 8 listopada turniej młodzików w Chrzanowie. Kolejny natomiast turniej w ramach małopolskiej ligi, odbędzie się w Bochni 29 listopada, kiedy to w hali sportowej I LO gościć będziemy zespoły Piasta Skawiny i Czwórki Libiąż. Początek tych zmagań przewidziany jest na godz. 10.00.

Dzieci
Tydzień wcześniej niż u młodzików zostanie rozegrany również w Bochni Turniej Małopolskiej Ligi Dzieci, w którym udział wezmą dwa zespoły PMOS Chrzanowa i drużyna UKS Wiertmet Libuszy. Mecze odbędą się w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. ks. J. Poniatowskiego 32. Początek o godz. 10.00.