Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-10-30 13:55:28 przez system

Pomóż piłkarkom z Łapanowa w prestiżowym plebiscycie

Drużyna dziewcząt „Piasta” Łapanów, jako jedyna z powiatu bocheńskiego i jedna z dwóch z terenu województwa małopolskiego, bierze udział w konkursie „Ekipa z boiska” organizowanym przez portal ekstraklasa.net:

http://plebiscyt.ekstraklasa.net/plebiscyt/karta/piast-lapanow dziewczyny,29636,1469390,t,id,kid.html

Głosować można do 18 listopada do godz. 18:00. W konkursie są 3 metody głosowania:
1. SMS na nr 72355 o treści EKIPA.19 (koszt 2,46 z VAT) - 1 sms to 10 głosów,
2. Poprzez FB: Zaloguj się przez Facebook, potwierdź aplikację Ekstraklasa.net i powiąż konto, aby móc oddać głosy w plebiscycie za pomocą FB,
3. Poprzez zalogowanie się na stronie (dziennie można oddać 5 głosów z jednego komputera).

Dla trzech zwycięskich ekip organizator przewidział atrakcyjne nagrody - zwycięska ekipa otrzyma 11 kompletów koszulek i spodenek Adidasa, o łącznej wartości 2900 zł, profesjonalną sesję zdjęciową dla całej drużyny, z której klub otrzyma zdjęcia, kalendarz z zespołem i inne pamiątkowe gadżety o wartości 900 zł oraz udział w profesjonalnym kursie szkoleniowym Coerver Coaching dla trenera drużyny o wartości 1500 zł.

Druga ekipa w konkursie otrzyma zestaw 11 koszulek i spodenek Adidasa o wartości 2700 zł, wywołane wielkoformatowe zdjęcie o wymiarach 100x70 cm o wartości 100 zł oraz poradnik szkoleniowy Coerver Coaching dla trenera. Zdobywcy trzecich miejsc otrzymają zestaw 5 piłek Adidasa o wartości 450 zł oraz pamiątkowe zdjęcie wielkoformatowe 70x50 cm, a do tego również poradnik Coerver Coaching.

Drużyna dziewcząt została założona w roku 2014. Co ciekawe, powstała z inicjatywy samych dziewcząt, które przychodziły do klubu z prośbą o możliwość zorganizowania treningów. I tak powstała żeńska drużyna „Piasta” Łapanów. Dziewczęta przystąpiły do treningów z ogromnym zapałem i z tygodnia na tydzień przychodziło ich coraz więcej. Obecnie zespół liczy 19 zawodniczek, a średnia wieku wynosi 14 lat. Drużyna debiutuje w III lidze kobiet w sezonie 2015/2016, gra w grupie Małopolska-Wschód.

Przed debiutem w III lidze dziewczęta brały udział w licznych turniejach, m.in. w halowych eliminacjach do Mistrzostw Małopolski, Międzynarodowym Turnieju „Winter Cup 2015” rozgrywanym w Gorlicach i kilku innych. W przerwie zimowej planują udział w kolejnej edycji halowych Mistrzostw Małopolski oraz innych turniejach.

Drużyna dziewcząt to drużyna juniorska, ale ze względu na brak ligi w swojej kategorii wiekowej dziewczęta są zmuszone grać w rozgrywkach seniorek. Z żeńską drużyną działacze „Piasta” wiążą spore nadzieje i na pewno nadal klub będzie się rozwijał w tym kierunku.