Opublikowano: 2022-01-24 23:07:14 przez KacperGlod

Porażka ręcznych w ostatnich minutach

W sobotnim spotkaniu II ligi piłki ręcznej zmierzyły się ze sobą drużyny MOSiR Bochnia i AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce. Po wielu trafieniach z obu stron, ostatecznie górą okazała się drużyna przyjezdnych, która zapewniła sobie zwycięstwo w ostatnich minutach spotkania.

Mecz rozegrany na Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni był starciem 20. kolejki ligowej, który to został przeniesiony z lutego na termin styczniowy. Spotkanie sąsiadów w tabeli nie stało na wysokim poziomie, ale było emocjonujące. Bocheńska drużyna zawodziła i do 40 minuty prowadził zespół AZS. Dopiero bramki Iwo Stopczyńskiego i Bartosza Batki pozwoliły gospodarzom objąć prowadzenie 25:23 w 41 minucie. MOSiR Bochnia utrzymywał niewielką przewagę nad rywalami, choć w pewnym momencie stopniała ona do tylko jednego punktu. Na 3 minuty przed końcem spotkania, jeden z graczy z Bochni otrzymał dwuminutową karę wykluczenia z boiska. AZS wykorzystał ten moment zdobywając 6 bramek i zaliczając zwycięstwo różnicą pięciu trafień.

W 43 min. po bramce Stopczyńskiego wynik wynosił 27:24. Następne minuty to gra bramka za bramkę i zbliżenie się gości na 1 bramkę różnicy. 57 minuta zdecydowała o wygranej gości, kiedy trzech zawodników naszego zespołu sędziowie odesłali na 2 minuty kary. AZS Politechnika Świętokrzyska zdobyła w tym czasie 6 bramek i odniosła zwycięstwo. Bardzo szkoda straconych punktów - stwierdził po meczu Ryszard Tabor, trener bochnian.

Na 16 rozegranych spotkań, MOSiR Bochnia wygrał jedynie 4. Aż 12 ligowych porażek nie jest dobrym prognostykiem, gdyż drużyna zajmuje dopiero 10 na 13 miejsce w tabeli. Zespół prowadzony przez Ryszarda Tabora musi nadrobić braki, by poprawić swoją grę, a mają na to jeszcze kilkanaście kolejek. W następnym kolejce (17-ej), która przypada na 29 stycznia MOSiR pauzuje. Kolejkę 18 bocheńska drużyna rozegra 12 lutego goszcząc MUKS Ustroń. Spotkanie odbędzie się jak zwykle w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. ks. J. Poniatowskiego 32 w Bochni. Początek meczu o godz. 18:00.

Spotkanie z Politechniką Świętokrzyską transmitowane było na żywo na kanale YouTube MOSiR Bochnia TV.

MOSiR Bochnia – AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 34:39 (15:18)

Skład i bramki MOSiR Bochnia: Iwo Stopczyński 15, Bartosz Szpisak 6, Marcel Makuch 4, Bartosz Batko 3, Maciej Grech 2, Michał Rogusz 2, Kacper Cąber 1, Jakub Noskowiak 1, Piotr Kalinka, Bartosz Kokoszka, Łukasz Kruk, Patryk Rolewicz oraz Mateusz Błoniarczyk, Damian Pławecki.
Trener: Ryszard Tabor, kierownik drużyny: Maciej Haber, trener odnowy biologicznej: Maciej Hamuda.

Skład Politechniki Świętokrzyskiej: Łukasz Telka 15, Kacper Nawara 11, Szymon Żaba-Zabiński 6, Patryk Kurek 3, Jakub Pajączkowski 3, Jakub Badoń 1, Jakub Jamioł, Paweł Kotowki, Jakub Kuczkowski.
Trenerzy: Paweł Sieczka i Szymon Żaba-Żabiński.