Kategoria: Sport
Opublikowano: 2021-01-23 08:41:49 przez Czas2012

Pożegnalna walka Marcina Najmana. Ostatni pojedynek w MMA

Pod koniec ubiegłego roku świat polskiego sportu obiegła druzgocąca informacja. Marcin Najman stoczy swoją ostatnią walkę i zakończy przygodę w ringu. Co prawda już kilkukrotnie były bokser wspominał, że przymierza się do przejścia na sportową emeryturę, ale za każdym razem wracał. Tym razem jednak już przed pojedynkiem jest jasno powiedziane, że to będzie ostatnia walka Najmana.

Wydarzenie cokolwek interesujące, bo w końcu sam zawodnik jest postacią bardzo rozpoznawalną. Inna sprawa czy cieszył się dobrą czy złą sławą, ale na pewno sporty walki nie będą już takie same po zakończeniu kariery przez Najmana.

Kiedy i z kim walczy Najman?
Walka zaplanowana jest jako wydarzenie wieczoru, a odbędzie się w sobotę 13 lutego 2021 roku. Rywalem Marcina “El Testosterona” Najmana będzie Szymon “Taxi Złotówa” Wrzesień. Kim jest przeciwnik popularnego celebryty? Szymon Wrzesień pochodzi ze Szczecina i zajmuje się tworzeniem contentu w Internecie. Jego działalność opiera się na nagrywaniu filmów, a on sam stanowi konkurencję dla taksówkarzy, gdyż nie jest zrzeszony w żadnej korporacji. Naraża się tym samym na wiele nieprzyjemności ze strony starszych “kolegów” z branży, ale stworzył też sobie bazę licznego grona odbiorców i sympatyków. Taxi Złotówa pojawi się w ringu trzeci raz. Swoją pierwszą walkę wygrał, a drugą przegrał. Prawdopodobnie od wyniku kolejnej zależeć będzie to, czy zdecyduje się kontynuować przygodę z MMA.

  • gala odbędzie się 13 lutego 2021 roku
  • rywalem Marcina Najmana będzie Szymon “Taxi Złotówa” Wrzesień
  • walkę będzie można obejrzeć tylko po wykupieniu dostępu w systemie PPV

Zakłady na walkę Najmana
Skoro mamy dwóch zawodników naprzeciw siebie w ringu, widzowie powinni otrzymać możliwość obstawiania wyników walki. Tutaj nie będzie inaczej. Chociaż popularność wydarzenia z pewnością nie będzie mogła się równać z galami KSW czy UFC, to możemy się spodziewać gali Najmana w ofercie bukmacherów. Warto już teraz sprawdzić zakłady na walkę Najman - Złotówa na stronie bukmacher-legalny.pl. Faworytem ekspertów będzie zawodnik z większym doświadczeniem, czyli Marcin Najman, ale jest on nieobliczalny, więc trudno oszacować jego szanse na zwycięstwo. Wiemy, że jego przeciwnik sumiennie przygotowuje się do tej walki, więc możemy być pewni, że Taxi Złotówa tutaj nie odpuści.

Geneza gali Marcina Najmana
Marcin Najman swój ostatni pojedynek miał stoczyć z Don Kasjo na Fame MMA 8. Do walki właściwie doszło jednak tylko po części, ponieważ zeszła ona na dalszy plan w cieniu ogromnego skandalu w wykonaniu naszego celebryty. Został on zdyskwalifikowany za złamanie regulaminu i wykluczony z dalszego uczestnictwa w życiu federacji Fame MMA. Najman nie zamierzał się żegnać ze sportem w taki sposób, więc postanowił zorganizować swoją własną galę, na której stoczy swój ostatni pojedynek w karierze. Na swojego przeciwnika wybrał kogoś, kto już znalazł się wcześniej w ringu, ale jednocześnie nie będzie faworytem walki. Najman wyraźnie chce mieć szanse na triumf w swoim ostatnim występie.

Zapowiedź pojedynku Najmana i Taxi Złotówy
To będzie ostatnia walka na wspomnianej gali i jednocześnie najważniejsze wydarzenie wieczoru. Obejrzeć ją będzie można wyłącznie dzięki systemowi pay per view, więc należy się przygotować jeszcze przed galą. Większe szanse będzie mieć w tej walce Najman, choć trzeba pamiętać że to żaden wielki wojownik, więc nawet w starciu z amatorem nie musi mieć łatwo. Cechą wspólną obydwu zawodników jest to, że obaj pokonali Bonusa BGC, a poza tym niespecjalnie mają się czym pochwalić. Coś nam podpowiada, że to będzie wyrównany pojedynek.

Tekst sponsorowany