Kategoria: Sport
Opublikowano: 2017-03-07 11:20:52 przez system

Pracowita końcówka sezonu piłkarzy ręcznych

Powoli do końca zbliżają się kolejne rozgrywki piłki ręcznej w lidze małopolskiej. Każdy z minionych weekendów należy do bardzo pracowitych. Tak było i w czasie ostatniego, kiedy to w Bochni mieliśmy okazję kibicować zawodnikom z I ligi młodzików i dopingować najmłodszych szczypiornistów z grupy chłopców. Natomiast III liga seniorów i juniorzy ze zmiennym szczęściem grali na wyjeździe. Zobaczmy na wyniki.

z Libuszą zabrakło skuteczności (I liga młodzików)
W niedzielę 5 marca w ramach siódmej kolejki I małopolskiej ligi młodzików na parkiecie Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni wychowankowie trenera Piotra Węgrzyna spotkali się z drużyna UKS Wiertmet Libusza. Gospodarzom nie udało się pokonać przyjezdnych, chociaż różnica przegranej była znacznie niższa (6 bramek) niż podczas pierwszego spotkania z tym zespołem, kiedy to Wiertmet był lepszy aż o 13 trafnych rzutów. - Słabiej zagraliśmy w obronie, chociaż w miarę poprawnie w ataku - mówi szkoleniowiec P. Węgrzyn. - To był dobry mecz i wyrównany, ale zabrakło nam skuteczności. -

MOSiR Bochnia - UKS Wiertmet Libusza 22:28 (11:15)

MOSiR Bochnię reprezentowali i bramki zdobyli: Miłosz Biernat, Tomasz Jung, Marcin Szkolik 1, Dominik Curuś, Piotr Kalinka, Piotr Karwala 2, Bartosz Jachymczak 4, Jakub Szkolik, Kacper Cąber 10, Maciej Bielec 3, Wiktor Kokoszka, Michał Broszkiewicz 2.

Kolejny mecz wychowankowie P. Węgrzyna zagrają 12 marca na wyjeździe z Kusym I Kraków.

Turniej piłki ręcznej chłopców w Bochni
W niedzielę tuż po meczu młodzików parkiet Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni zajęli chłopcy, którzy również w ramach małopolskiej ligi rozegrali ostatni już turniej.

MOSiR wystawił dwa zespoły, trenowane przez Ewę Salamon (MOSiR I) i Jakuba Pacha (MOSiR II)

MOSiR II Bochnia - PMOS II Chrzanów 16:10 (8:4)
Dla MOSiR-u bramki zdobyli: Miłosz Gołąb 10, Olaf Filipowicz 4, Maciej Maliszczak 1, Mikołaj Nowak 1.

MOSiR I Bochnia - PMOS I Chrzanów 15:16 (6:9)
W tym spotkaniu celnie rzucali: Jacek Cefal 7, Jakub Krzyszkowski 5, Kacper Bębenek 3.

MOSiR II Bochnia - PMOS I Chrzanów 14:16 (8:7)
Dla naszego klubu bramki wywalczyli: Miłosz Gołąb 7, Olaf Filipowicz 3, Mateusz Bożek 3, Marek Nosal 1.

MOSiR I Bochnia - PMOS II Chrzanów 9:13 (5:6)
Bramki zdobyli: Kacper Jarosz 4, Jacek cefal 2, Kacper Bębenek 1, Jakub Krzyszkowski 1, Mateusz Błoniarczyk 1.

W turnieju zespól MOSiR I reprezentowali również: Kacper Biernat, Michał Kopacz, Jakub Kaczmarczyk, Mikołaj Stochel, Maciej Kumor.

W zespole MOSiR II Bochnia grali także: Filip Gibała, Bartosz kołodziej, Antoni Kasperski, Łukasz Kruk, Jakub Noskowiak, Dawid serafin, Maksymilian Węgrzyn, Franciszek Węgrzyn, Eryk Smęda.

- Chłopcy powalczyli bardzo ładnie - mówił po ostatnim turnieju szkoleniowiec MOSiR II Jakub Pach.* - Prezentowali dobrą, sportowa postawę. To zaprocentowało wysoką wygraną z drugim zespołem z Chrzanowa, gdzie mieliśmy sześciobramkową przewagę. Do zremisowania w drugim spotkaniu zabrakło nam tylko dwóch bramek. Pochwały należą się tym bardziej, iż skład naszego zespołu stanowią zawodnicy o rok młodsi od pozostałych, biorących udział w tegorocznych rozgrywkach chłopców. - *

Wygrana Iii ligi w Busku Zdroju
Wygraną cieszyli się seniorzy, którzy na wyjeździe pokonali Busko Zdrój.

PMOS Busko Zdrój - MOSiR Bochnia 29:33 (14:15)

Mecz był wyrównany. - Pierwsza połowa to bramka za bramkę - relacjonuje przebieg spotkania trener bochnian Piotr Węgrzyn. - Nikt nie uzyskał przewagi. W trakcie przerwy postanowiliśmy mocniej zagrać w obronie. W ten sposób udało nam się odskoczyć i prowadzić, a ostatecznie wygrać czterema bramkami. W całym spotkaniu szczególnie dobrze spisali się Iwo Stopczyński, który zdobył aż 14 (!) bramek oraz Filip Fasuga, zdobywca 5 celnych rzutów. Należy także pochwalić cały zespół za ambitną, pełna woli walki grę.-

Zespół seniorów reprezentowali: Karol Kram, Oliwer Choma 3, Wiktor Czubala 2, Kacper Lipina 2, Jakub Pagacz 1, Filip Fasuga 5, Mateusz Łącki, Marcin Jakubowski, Iwo Stopczyński 14, Przemysław Mucha 3, Grzegorz Drzazga, Paweł Waśniowski 3, Łukasz Drabik.

Mecz awansem
W czwartek 9 marca seniorzy rozegrają awansem mecz z 11 marca. Będą gościć AZS AGH Kraków. Zapraszamy do kibicowania do hali sportowej I LO w Bochni przy pl. ks. Czaplińskiego 1. Początek spotkania o godz. 18.30.

Co się stało w Chrzanowie? (juniorzy młodsi)
Wyjazdowy mecz juniorów młodszych, szkolonych przez Łukasza Gicalę, nie należał do udanych. Wiadomo byłó, że z przeciwnikiem nie będzie łatwo, bo już w pierwszej rundzie na naszym terenie odniósł on zwycięstwo. Nie było ono jednak tak spektakularne - wówczas Chrzanów miał 4 bramki więcej. W ostatnim, sobotnim (4 marca) starciu bochnianie pokonani zostali aż różnicą 20-u bramek.

UMKS PMOS Chrzanów - MOSiR Bochnia 41:21 (24:9)

W zespole juniorów młodszych MOSiR Bochnia wystąpili i bramki zdobyli: Sebastian Wójcik, Wiktor Spyrka, Maciej Kycia 1, Kamil Liszkiewicz 5, Maciej Grech 1, Marcin Jakubowski 1, Gabriel Krawczyk 8, Adrian Sowa 1, Piotr Ruszaj 2, Adam Studziżba, Maciej Woda, Kacper Cąber 2, Marcin Domas.

Zespołowi juniorów młodszych na pewno przyda się wsparcie kibiców podczas najbliższego meczu, który odbędzie się w sobotę 11 marca w Hali Widowiskowo-Sportowej im. W. Stawiarskiego przy ul. ks. J. Poniatowskiego 32 w Bochni. Gościł będzie krakowską drużynę SKS Kusy. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.00.