Kategoria: Sport
Opublikowano: 2017-11-13 20:44:53 przez system

Prezydent docenił bocheńskiego działacza

Tegoroczne Święto Niepodległości było szczególnie radosne dla Mariana Biernata, długoletniego trenera i działacza sportowego w Bochni. Tego dnia został on odznaczony Srebrnym Krzyżem zasługi, przyznanym przez prezydenta RP.

W imieniu prezydenta odznaczenie wręczył wice wojewoda małopolski, Józef Gawron. Podczas uroczystości na stadionie miejskim w Bochni, był obecny także burmistrz Stefan Kolawiński.

„(...)Przyznany Panu Srebrny Krzyż Zasługi – powiedział wojewoda - jest pięknym wyrazem docenienia Pańskiego dorobku na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu, działalności charytatywnej i społecznej. Przy tak wielu dowodach silnego charakteru i niezłomnej woli szczególnie cieszy wrażliwość i bezinteresowna pomoc, jakiej udziela Pan od lat kolejnym pokoleniom wychowanków. To przecież pamięć o potrzebujących wsparcia jest miarą naszego człowieczeństwa.(...)”

Po uroczystości mogliśmy się oddać sportowym emocjom: BKS Bochnia rozegrał charytatywny mecz z Górnikiem Zabrze. Oczywiście, goście wygrali. Ale tylko 2:0.

Foto ze str. bochnia.eu