Opublikowano: 2016-03-14 12:00:52 przez system

Przepłynęli łącznie 172 km

W Nocnym Maratonie Pływackim Otyliada 2016 w bocheńskiej pływalni wystartowało w sumie 23 osoby, które łącznie przepłynęły 172 km 100 metrów. Najwytrwalsi walczyli prawie do 3 nad ranem!

Najdłuższy dystans pokonał Bartłomiej Rodzaj (Stary Wiśnicz) -19 km, drugie miejsce zajął Paweł Janas z Proszówek - 18 km 200 m, na trzeciej pozycji uplasowali się Szymon Błażejewicz (Proszówki) i Karol Daniec (Stary Wiśnicz) – 12 km, ale brązowy medal trafi do tego pierwszego, gdyż wspomniany dystans pokonał w krótszym czasie.

Najmłodszy zawodnik Otyliady w Bochni - Jaś Piasecki - miał 6 lat i przepłynął 550 metrów, najmłodsza zawodniczka Małgosia Skoczek (9 lat) pokonała 3 km, z kolei najstarszy zawodnik 65-letni Tadeusz Iranowski wykręcił wynik 9.100 m.